Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

janio1103

Rozwiązany: Płyta główna GIGABYTE GA-990XA-UD3 AM3+ AMD 990X (brak biosu?)

Polecane posty

Witam zakupiłem wyżej wymienioną płyte główną podłączyłem precesor z serii FX i co się okazuje? własnie nic. nie uruchamia mi się nawet start screen z informacją że ładuje biosa.

Przypomnę że ów wymieniona płyta główna jest rev 3.0 więc raczej w moim mniemaniu ma najnowszego biosa na pokładzie. Jakieś sugestie co źle zrobiłem albo co powinienem zrobić?

P.S

Jeżeli gdzieś na forum istnieje temat o takim samym problemie prosze o przekirowanie

Pozdrawiam i dziękuję za wszelaką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie jest obsługiwany, to czarnego ekranu raczej nie powinno być, tylko powinien się wyświetlić odpowiedni błąd. Zresztą i tak większość FX jest obsługiwana już na najstarszym BIOSie, więc raczej nie tu leży problem.

Na początek sprawdziłbym czy wszystko jest poprawnie podłączone, czy kable są dobrze dociśnięte, czy RAM jest wciśnięty do końca, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem wczoraj jak to pisałem to już był wieczur i byłem zmęczony ale sprawdze i dam odpowiedz za godzine jak mniemam

zasilanie działa całe wszystkie jego bebechy działają teraz podłącze do niego monitor i zobaczymy

I nadal nic hmm

nadal nic jakies sugestie?

czy może być za słaby zasilacz znaczy komputer sie uruchamia ale bios już nie?

zasilacz 650W sprubuje włożyć 1000W zobaczymy czy coś to da

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się najgorsze obecna płyta nie miała najnowszego biosa i nie obsługiwała procesorów serii FX. Sposobem na rozwiązanie tego problemu była wymiana procesora na starszy zaktualizowanie biosa i znowu włożenie procesora FX. Co najdziwniejsze płyta jest wersji rev 3.0 więc powinna to obsługiwać ale niestety tego nie robiła. Cóż dodam że takowego procesora nie posiadałem więc naprawą tego problemu musiała się zająć osoba ze sklepu naprawiająca blaszaki smile_prosty.gif. Teraz wszystko śmiga jak należ.

Najdziwniejsze jest to że Gigabyte dopuścił się takiego bubla i niestety stracił w moich oczach.

Także zrobie im teraz anty reklame: "uważajcie na tą firme"

Temat jest do zamknięcia bo problem rozwiązany dziękuje za pomoc wszystkim którzy się tu udzielili

Pozdrawiam Janio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...