Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pewker

Rozwiązany: SSD, AHCI - "nie mogliśmy znaleźć żadnych dysków..."

Polecane posty

Chciałem zainstalować na dysku Crucial MX100 256gb system(Windows 8.1 64bit), ale po przestawieniu w biosie z IDE na AHCI instalator nie wykrywa dysku (napędu też, dlatego instaluje teraz z pendrive'a). Pod oknem gdzie powinny być wypisane partycje itp pojawia się napis "Nie znaleźliśmy żadnych dysków. Kliknij przycisk Załaduj sterownik, aby dostarczyć sterownik magazynu". Pod IDE wszystko idzie ok, ale nie o to chodzi w nowym SSD żeby go na IDE uruchamiać...

Oczywiście próbowałem instalować sterowniki (chwilowo mam dostęp do laptopa więc mogę w miarę wygodnie ściągać i sprawdzać). Sprawdzałem wszystko co jest związane z AHCI ze strony Gigabyte ale każdy sterownik ładuje się kilka sekund i znowu odsyła do ekranu z komunikatem. Sprawdzałem też sterowniki bezpośrednio od AMD, jedyna różnica była z driverem z tej strony : http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=Windows+8+-+32

z pierwszego linku, wypakowałem to i skopiowałem na pendrive sterowniki AHCI i jedynie sterownik WB64A wczytuje się około 5 minut, co kończy się komunikatem "Nie mogliśmy zainstalować sterownika urządzenia ( (AMD SATA Controller (.......\AHCI\WB64A\amd_sata.inf) ). Skontaktuj się z dostawcą aby uzyskać zaktualizowany sterownik".

No i w tym momencie już kompletnie nie wiem co robić :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po męczarniach jakoś udało mi się znaleźć rozwiązanie.

Zainstalowałem system na IDE, następnie próbowałem znanych sposobów na zmianę na AHCI ze zmianą klucza w rejestrze. Nie zadziałało. Zainstalowałem sterownik AMD SATA Controller. System zaczął wywalać Blue Screena zarówno na AHCI jak i IDE i zwyczajnie się nie uruchamiał w żaden sposób. Wyszedłem na spacer podziwiac przyrodę... Wróciłem, zrobiłem format, poczytałem mnóstwo tematów w necie i jakiś geniusz opisał jak sobie z tym po tygodniu kombinowania poradził, co oczywiście sprawdziłem

A więc jak ktos ma taki problem w Windowsie 8.1 -

zainstalować na IDE, wejść w uruchom- msconfig-ustawić minimalny rozruch(czyli tryb awaryjny)-pozwolić na ponowne uruchomienie- przestawić na AHCI- system cudownie uruchomi się w trybie awaryjnym i sam automatycznie wgra jakiś stary sterownik AMD SATA Controller (w przypadku intela sterownik oczywiście będzie inny)- teraz można zaaktualizować sterownik wybierając manualnie nowszą wersję np. od producenta płyty głównej(pewnie nie trzeba, ja tak zrobiłem)- dla pewności uruchamiamy ponownie - znowu wchodzimy w msconfig i przestawiamy na normalny rozruch- uruchamiamy ponownie i cieszymy się że dysk normalnie śmiga na AHCI :)

Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...