Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrklimi

Rozwiązany: Komputer mi nie działa

Polecane posty

Wczoraj updatowałem swojego windowsa xp sp2 do sp3 wieczorem pokazał mi, że mam nie wyłączać kompa ze względu na instalację oprogramowania, niestety moja mama wyłączyła go w połowie instalacji. Dzisiaj mój komputer przedstawia mi taki oto tekst:

przepraszamy, że system windows nie został pomyśllnie uruchomiony. Może być to spowodowane ostatnią zmianą sprzętu lub oprogramowania.

Jeżeli komputer przestał reagować, nieoczekiwanie został uruchomiony lub wyłączony automatycznie w celu ochrony plików i folderów, wybierz opcję Ostatnia znana dobra konfiguracja, aby przywrócić ostatnie działające ustawienia.

Jeżeli poprzednia próba uruchomienia została przerwana na skutek awarii zasilania lub przycisku resetowania lub jeżeli nie wies co spowodowało problem wybierz opcję Uruchom system Windows normalnie.

- Tryb awaryjny

-Tryb awaryjny z obsługą sieci

- Tryb awaryjny z wierszem polecenia

-Ostatnia znana dobra konfiguracja

-Uruchom system windows normalnie

ale po wybraniu jakiejkolwiek z tych opcji pokazuje mi się ekran ładowania windows, a następnie ekran ładowania dell i pokazuje mi się czarny ekran. jakieś 5 sekund później uruchamia mi się wypisany wyżej ekran z tymi samymi opcjami. Pomocy! Mam tam rzeczy bez których stracę prace!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć:

- coś gdzie można zrobić kopię zapasową niezbędnych danych,

- zrobić kopię zanim padnie nam sprzęt :D

A tak serio to bez paniki. Twoje dane pewnie wciąż tam są.

Idź do jakiegoś kolegi (najlepiej kumatego) ze swoim dyskiem twardym, podepnij go do jego maszyny i zrób kopię danych. Tylko niczego nie formatujcie i nie uruchamiajcie żadnych procedur odzykiswawczo-naprawczych. Zwyczajnie podepnijcie dysk pod ostatni port (ten z najwyższym numerkiem), odpalcie Windowsa, i eksploratorem skopiujcie niezbędne pliki.

Alternatywnie wizyta u jakiegoś fachowca IT. Może Twój pracodawca ma taki dział?

Jak już będziesz miał wszystkie dane zabezpieczone to czeka Cię reinstalacja systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...