Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Munga

Potrzebna pilna pomoc przy zasilaniu kompa.

Polecane posty

Rozebrałem kompa w celu przełożenia go do nowej obudowy. I chyba coś spitoliłem. Mam wrażenie, że komp ma za mało mocy. Karta graficzna nie chce ruszyć. Wiatraki też się kręcą tak na pól gwizdka i system się nie bootuje. Co może być nie tak?

Dodam, że wcześniej wszystko ruszyło jak tylko przełożyłem kartę graficzną w celu sprawdzenia czy wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna Gigabyte. Nie znam modelu

Msi gtx 660 gaming

HDD 2tb

Phenom x4 955

Kabelki są podpięte wszystkie.

Główna ma dwa zasilania podpięte. Wszystkie wiatraki się kręcą. Płyta otwiera. Pcie podpięte do grafy bezpośrednio od zasilacza.

Dodam jeszcze ze myszka się nie odpala. Tzn nie podświetlane się od spodu laser.

Wiec raczej coś z prądem.

Zostały mi dwie wtyczki. Na G+ do sprawdzenia nick jak tutaj. Nie mogę zapodać linka bezpośrednio z tele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna Gigabyte. Nie znam modelu

Na przyszłość - model można sprawdzić np. w CPU-Z lub naocznie (zazwyczaj jest na laminacie płyty).

I chyba coś spitoliłem

W kwestii formalnej - czy części są już w nowej obudowie? Jeśli tak, to waham się zapytać o popełnienie jednego z najgorszych możliwych błędów, czyli przykręcenia mobo bezpośrednio do obudowy.

Mam wrażenie, że komp ma za mało mocy.

Dla pewności podziel się marką i modelem zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobo jest na dystansach. Tylko te takie uszczelki papierowe dałem pod wkręty.

Chieftec cft 600 14 Cs

Gigabyte ga-ma770-ud3

Pod karta graficzna napisane.

Rozłaczylem wszystko i podłączyłem jeszcze raz. Teraz pojawiło się piszczenie. Brzmi ostrzegawczo wiec wyłączyłem.

Nie wiem co było, ale już nie ma. Odłączyłem, podłączyłem. Zaczęło piszczeć. Więc zamieniłem RAMy slotami i wszystko śmiga.

@edyta

Teraz jest inny problem. Odpaliłem BF3 na próbę i tnie, krzaczy itd. Generalnie kicha. Odinstalowałem wszystko z Nvidii i zainstalowałem amd catalyst center. Tnie też np chrome. Czego to może być wina?

System pokazuje mi, że mam tylko 2gb ramu. Kiedy powinienem mieć 4.

Wyczyściłem CMOS i rozładowałem kondensatory na płycie i pomogło. Wczytałem domyślne ustawienia na mobo po pierwszym uruchomieniu i ruszyło z RAMem w odpowiednich slotach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...