Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ardevon

Problem z czujnikami temperatury

Polecane posty

Witam wszystkich ; )

W sumie to nawet nie wiem, czy to jest problem i czy coś z tym jest nie tak, ale wolę się upewnić. Otóż złożyłem sobie ostatnio kompa, stosunkowo mocnego no i zacząłem go katować mocniejszymi grami. Do sprawdzania temperatur korzystałem z HWMonitor, teraz przeniosłem się na HWinfo. Korzystając z HWMonitor nie zauważyłem, że w zakłądce od płyty głównej jest zakładka z temperaturą procesora, zawsze patrzyłem na temperaturę rdzeni, która była różna, ale zatrzymywała się na ~65 przy czymś wymagającym. Jednak co jest ciekawe, to to, że zarówno w HWinfo i HWMonitor temperatura CPU wynosi praktycznie zawsze 21-23 stopnie. Dla przykładu, gram sobie w BF4, ustawienia wysokie, patrzę na temperatury - maksymalna coś około ~63 na rdzeniach, średnia ~50 ale "CPU" pokazuje mi 22. I tak jest przy każdej grze. Obawiam się, że mogę mieć jakieś zepsute czujniki, bo to jest dziwne jak dla mnie, że te temperatury tak się różnią. Dorzucam screena z pulpitu z 3 programami, HWMonitor, HWinfo i Speed fan który również pokazuje temperatury. Mój sprzęt to ASRock H87 pro4 i intel i5 4590.

Przy okazji, mam pytanko - jakie są zdrowe temperatury dla takiego procesora ? Obawiam się, że te ~65 stopni przy obciążeniu to troche za dużo. Posiadam boxowy cooler, więc nie oczekuje super sprawności, ale jednak powinien on chyba wystarczać na normalne uzytkowanie bez podkręcania.post-1046992-0-99281500-1408487390_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...