Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szlugu

przerażające temperatury procesora

Polecane posty

Witam. Otóż 2 dni temu odebrałem z serwisu nowo złożony komputer, oto podzespoły:

AMD A8 6600k 3,9ghz 4rdzeniowy

Gigabyte GTX 660 2gb

Zasilacz Zalman 600W

Płyta głowna: Gigabyte f2a55m-s1

Dysk twardy Samsung 500GB

Dysk SSD Sandisk 64GB

Oczywiście od razu co zrobiłem po podłączeniu go, to pobrałem program CPUID HWMonitor aby sprawdzić jakie rzeczyiwście temperatury panują i od razu zaniepokoiła mnie temperatura procesora. W spoczynku wynosi ona około 50-55C jednak przy grze o wyższych wymaganiach (w tym wypadku Crysis 3) temperatura procesora drastycznie podnosi się nawet do 107C i to nawet w 10-15 min, automatycznie resetując komputer. Sprawdzałem radiator czy faktycznie jest taki gorąca a on jest jedynie delikatnie ciepły. Myślę, że problem może tkwić w paście termoprzewodzącej, jednak nie jestem fachowcem, ale logicznie myślać jeśli wina byłaby radiatora nie dołączaliby ich do innych procesorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest cos z pasta (np. zle nalozona, jest jej malo lub w ogole nie ma), lub tez jest cos z montazem chlodzenia (np. nie dociska odpowiednio mocno do procesora).

PS. Zestaw jest przecietny (kto wpadl na ten "genialny" pomysl laczenia APU i dedykowanej karty graficznej?), mam nadzieje ze wiele za niego nie zaplaciles.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to już można było o i5 myśleć :) Jak dla mnie to nie był dobrze przemyślany zakup. Szczególnie mnie dziwi to APU, bo skoro i tak dokupiłeś GTXa do tego to mogłeś zwyczajnie kupić Athlona X4, wyszłoby na to samo a zaoszczędziłbyś 50-100zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...