Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niiski

Nowy komputer - problem

Polecane posty

Witam

Jest to mój "dziewiczy" post i ostatnia deska ratunku na rozwiązanie problemu, z którym próbowałem walczyć sam ale postanowiłem się poddać.

Ale do rzeczy... Kupiłem nowy komputer, a ściślej mówiąc nowe części. Nie śpieszyłem się z poskładaniem go do kupy, ale gdy znalazłem trochę czasu zabrałem się do roboty. Po odpaleniu systemu niby wszystko ok ale po kilku chwilach padł dźwięk. Po kilku próbach instalowania sterownika na nowo w końcu się udało. Ale to był początek kłopotów z nową maszyną. Po kolejnych 2 dniach znowu miałem więcej czasu więc pobrałem i zainstalowałem WOT-a, który jest jedyną grą w jaką gram od 2 lat. I wtedy zaczęły się problemy, których samemu nie udało mi się rozwiązać mimo lektury dzięsiątków wątków na kilkunastu forach...

Wygląda to tak. Komp chodzi bez zarzutu, a po odpaleniu WOT-a i czasem po kilku sekundach pierwszej bitwy innym razem po 2 góra 3 bitwie grafika świruje i za chwil kilka komunikat o sterowniku który odzyskał sprawność po awarii (co na marginesie nie jest prawdą bo system wiesza się mimo wyłączenia gry i potrzebny jest restart). Sterowniki instalowane na nowo kilkanaście razy różne: najnowsze, starsze w sumie każde które wyszły w ciągu ostatniego roku a nawet dawniej. Po którejś tam próbie gra chodzi, pewny i zadowolony że problem z głowy gram trzecią bitwe, a tu niespodzianka przykra: zawiecha i to na 10 sek. całego systemu... Pewny że sterownik grafy dalej nawala w myślach: muszę szukać dalej. Jednak tym razem problem powstał przez karte sieciową (tak myślę), gdyż ping skoczył do !3500 ms! icon_eek.gif i po odwieszeniu się co kilka sekund nadal skakał do 1200-2000 ms. Wyłączyłem grę ale system dalej zamulowy dopiero restart uleczył... Nerwy miałem już zszargane i ochotę troche pograć żeby się odstresować więc nowa maszyna poszła do kąta za kare i podpiąłem dotychczas używanego staruszka. Minęły 2 tygodnie, a nowy sprzęt nie używany to wczoraj zebrałem się i podpinam bestię. Dzisiaj instaluję WOT-a od nowa, próba pierwsza zero problemów, druga także, trzecia bitwa coś na ułamek sekundy zatrzymało obraz ale po chwili ok. Myślę sobie przewrażliwiony jestem, ale 4 bitwa i znowu sterownik daje czadu... Nie mam już pomysłów i siły jak to naprawić :[

Podsumowując: sprzęt nówka, problem tylko gdy próbuję włączyć WOT-a innych gier nie mam to nie wiem czy też tak reagują...

Sprzęt który mi tak nerwy niszczy to:

Płyta: MSI Z97 Gaming 5

Grafika: NVIDIA GeForce GTX660 DCU II OC 2GB

Zasilacz: be quiet Pure Power L8 CM 630W

Procesor: Intel Core i5 4690K 3,50 GHz

Dysk systemowy i z WOT-em: Intel 2.5'' SSD/335 MLC 180 GB (Serial ATA 3)

Pamięć: Kingston HyperX DDR3 2x 4GB 1866 MHz XMP CL9 Predator

Całość powtarzam nowa kupiona niecały miesiąc temu i przez te problemy używana kilka razy co kilka dni w które miałem siłę z gadem walczyć.

I na koniec zaznaczam że o sprzęcie wiem tyle ile dowiadywałem się przez lata gdy stary komp też czasem postanowił zastrajkować, więc jeśli ktoś byłby tak zacny i próbował mi pomóc to proszę o porady w języku dla laika. I sorry że taki esej szczegółowy stworzyłem ale chciałem by czytający to jak najbardziej wczuł się w mój problem jakby sam go doświadczył.

Z góry dziękuję i za poradę która zadziała stawiam flache i wysyłąm kurierem do wybawcy :] Nie żartuję !

niski

Zapomniałem o takim szczególiku: Windows 7 Ultimate

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaktualizuj BIOS płyty głównej i zainstaluj najnowsze sterowniki do płyty pobrane ze strony producenta, zaktualizuj tak samo sterowniki od karty graficznej. Poza tym w Panelu sterowania Windowsa w opcjach zasilania ustaw wysoką wydajność.

Tutaj masz stronę z BIOS'em ze sterownikami do płyty głównej:

http://www.msi.com/s....html#down-bios

Z tego co wyczytałem w opisie najnowszego BIOS'u to poprawia m.in. kompatybilność z kartami graficznymi więc może to być to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...