Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

replace

Jak wyczyscic twardy dysk?

Polecane posty

Ostatnio moj komputer strasznie zwalnia.

Kiedy zrobilem defragmentacje wyswietlila sie informacja w kolorze czerwonym o duzej ilosci zdefragmentowanych plikow. Diagram wskazal ze jest tylko 18% wolnego miejsca.

Problem pojawil sie ostatnio. Do tej pory kazda defragmentacja przebiegala pomyslnie. Mialem duzo wolnego miejsca na dysku a teraz wyglada ze kumuluje wszystkie zdefragmentowane pliki.

Jak moge je usunac i wyczyscic swoj twardy dysk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze do tego popatrzeć na to co działa w tle. Jeżeli liczba procesów w tle jest większa jak 39-42(u mnie jest taka na systemie który ciagnie bez formata pare miesięcy w tej chwili 37). Można zbędne powywalać i powinno być lepiej. Szczególnie te które zżerają dużo procesora. Na gołym pulpicie nie powinno być obciążenie większe jak 0-2% w porywach do 6%(praca antyvirusa itp. programów które skokowo potrafią zżerać więcej zasobów, a są potrzebne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Yeti istnieje (tak samo, jak potwór z Loch Ness, Wielka Stopa itd.). Nie ma takich programów - w jaki niby sposób software miałby regenerować zużytą mechanikę dysku?

Poza standardowym formatem istnieje jeszcze tzw. formatowanie niskopoziomowe (zapewne o to Ci chodziło), ale jest to sposób dla desperatów - nie zawsze przynosi spodziewany efekt, a ewentualna poprawa jest krótkotrwała (nie wspominając już o tym, że producenci dysków stanowczo odradzają takie zabiegi), tę metodę stosują najczęściej nieuczciwe serwisy komputerowe (klient jest zadowolony z "naprawionego" dysku, a tak naprawdę dostaje bombę zegarową).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę źle opisałem to o co mi chodzi.

Nie chodzi mi o mechanikę, tylko o zawartość dysku, ponieważ słyszałem, że zwykły format nigdy nie usunie wszystkich informacji jakie są zapisane na dysku, zawsze jakieś informacje pozostają nieusunięte. A te programy podobno potrafią to robić, czyli czyścić dysk do zera, tak jakbyśmy go dopiero co dostali z fabryki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to trzeba było tak od razu :). Niestety, takich programów też nie ma (chyba, że posiada je NSA ;)), natomiast są takie, które uniemożliwiają odzyskanie z dysku jakichkolwiek danych domowymi sposobami (dobrze wyposażone laboratorium nie poradzi sobie jedynie z dyskiem zniszczonym przez bardzo silne pole magnetyczne, ale chyba nie o to Ci chodzi - taki dysk jest już bezużyteczny). Konkretnych programów Ci nie podam (bo się nie znam), ale jeden z moderatorów (sig.) na gram.pl wygląda mi na oblatanego w tych sprawach :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć programu typu eraser - jest pełno takiego softu. Akurat ten linkowany jest darmowy (swoją drogą, nie rozumiem dlaczego jest możliwość jego zakupu, skoro na stronie jest napisane "Eraser is Free software and its source code is released under GNU General Public License.", ale mniejsza o to).

Z tym odzyskiwaniem danych w laboratorium bym nie przesadzał, są dobrzy, ale cudów nie robią. Programy takie jak eraser nadpisują dane wielokrotnie, definitywnie zamazując kasowane pliki, co IMO uniemożliwia odzyskanie takich danych nawet w laboratorium.

W FAQ na stronce jest też opis, jak wyczyścić cały dysk (bo normalnie program działa pod windowsami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zwami zgodzić. Takie programy utrudniają odczytać początkową zawartość dysku, ale tego nie uniemożliwiają.

Taki program zmienia kilka-kilkanaście razy każdy bit na dysku. W teorii program robi to losowo, ale niestety, komputer nie potrafi być całkowicie losowy. Zawsze istnieje jakiś algorytm, którym się posługuję, więc ten proces da się odwrócić. Jeżeli ci wpadną na chatę to nie zrezygnują tak łatwo. Superkomputery mogą taki problem rozwiązać w kilka(kilkanaście) godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co program robi losowo? Masz na myśli losowe wartości zapisywane na dysku? Nie widzę powiązania pomiędzy pseudolosowością czy losowością, a dokładnością wymazywania danych przez program, który wykonuje kilkadziesiąt zapisów tego samego obszaru dysku.

Zawsze istnieje jakiś algorytm, którym się posługuję, więc ten proces da się odwrócić

To zdanie jest bez sensu z logicznego punktu widzenia, poza tym życie nie jest takie piękne, że wszystko da się odwrócić. To tak jak z napisem na kartce. Jak napiszesz długopisem i zamalujesz markerem, to często taki napis przebija. Ale jak 50 razy tym markerem przejedziesz, to już nic nie będzie widać (papier się rozmoczy).

Co ma moc superkomputerów do sprawy? One mają w nazwie super dlatego, że potrafią wykonać bardzo dużo obliczeń na sekundę, a co za tym idzie, nijak się to ma do próby odczytu zamazanych danych z dysku - tu nie ma co liczyć, tylko trzeba mieć bardzo czułe narzędzia pomiarowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z innej beczki, otóż nie moge instalować zadnych gier. Zawsze przy przygotowaniu instalacji wywala z błedem że na dysku C jest za mało miejca, sciagałem sobie FCleanera, i wyczyscilem dysk C (tam gdzie mam Windowsa), i ma teraz na nim 1,7 GB wolnego miejsca, i co chce zainstalowac jakas gre nie moge bo wywala z błedem ze za malo miejsca na C, myslalem ze gry potrzebują max 1 gb na dysku z windowsem, a tu ZONK, Poodinstalowałem pare gier znowy wyczyscilem programem dysk C i nic nie pomoglo nadal 1,7 gb, pomoże ktos? Prosze daje zdjecie błędu. A na dodatek po pojawieniu sie błędu na dysku C jest 700 mb ;/

bez__tytu__u.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że instalator robi swoje obliczenia i mu wychodzi że nie da rady. Nie możesz wywalić czegoś albo przynajmniej zapisać na płytę ?

Wieśniak ma rację , jeśli masz zawalony C a puste D lub E to nie zainstalujesz niektórych programów :( Już nie pamiętam skąd to się wzięło.

Acha jest jeszcze taka sprawa mega to może być 1024 lub 1000. Prawidłowo powinno być 1024 ale producenci pendrive mają 1000 :/ crap zaskoczył mnie tak Kingston.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tematu. Czy jak wezmę w Eraserze oczyszczanie to on mi po prostu usunie całą partycję czy tylko tam gdzie nic nie jest zapisane będzie robił nadpisy by nie dopuścić do ich odzyskania?Bo z 999Mega zrobiło się 977.O-o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz opróżniony? Masz może program norton protect wchodzący w skład pakietu od firmy symantec?

Część miejsca mogą Ci zajmować punkty przywracania. Sprawdź, ile mają pozostałe katalogi - może to Ci coś nasunie na myśl. Np. jakiś katalog podejrzanie duży. wtedy sprawdzasz rozmiary katalogów wewnątrz i dochodzisz do tego, co jest takie duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...