Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daniel0313

Dell P2414H - ustawienia

Polecane posty

Witam! Dzięki Wam stałem się dziś posiadaczem ww monitorka. Może dla większości 24 cale to dużo ale dla mnie po przesiadce z 32 calowego TV wszystko jest teraz takie malutkie oczko2.GIF Podłączyłem go za pomocą dołączonego kabla DisplayPort, Przełączyłem go w tryb kolorów "GAME" tylko rzecz w tym że nie wiem jak powinien wyglądać dobry obraz na tym monitorku. Czy te fabryczne ustawienia są faktycznie najlepszym co można z niego wydobyć? Może jest jakiś równie szczęśliwy posiadacz który coś doradzi?

Aha z dołączonej płytki trzeba coś instalować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też wczoraj dotarł. Płytkę obejrzałem sobie, po czym wrzuciłem z powrotem do pudełka, nie chciało mi się napędu podłączać specjalnie zeby sprawdzic co na niej jest. W sumie to chyba powinno się cos z tego instalowac, ale zrobie to dopiero jak ktos mi da konkretny powód z konkretnymi korzyściami z tego tytułu ;)

Co do ustawien, to najlepsze będą Preset Standard, Kontrast 75%, Jasnosc w zależności od komfortu w danym momencie: 30% w nocy, 50-75% w dzien.

I koniecznie w sterownikach karty grafiki ustaw, żeby monitor pobierał ustawienia barwowe z EDID:

inzy6D2ndknsX.png

Z takimi ustawieniami nie musisz się o nic wiecej martwic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Dynamic Contrast? Bo jestem pewien, ze ten Dell nie ma czegos takiego jak czujnik do pomiaru ilosci światła w pomieszczeniu. Niewiem dokladnie w jakiej sytuacji mialoby mi to pomoc, ale coz - dopoki nie sprawdze, to sie nie dowiem.

U NVidii nie widzę nigdzie kontroli temperatury barwowej w sterownikach na screenach w necie. Tu ci nie pomoge, bo nigdy nie mialem NVidii. Być może już automatycznie czyta te informacje z EDID, ale musialbys się upewnić.

natrafilem na temat w necie z 2012 roku, gdzie ktos sie przeniosl z AMD na NVidię i tez szukal kontroli temperatury barwowej w sterownikach NVidii i czytania info z EDID, bo podobno mu się kolory nie zgadzaly i nie podobały. Ale byc może juz to poprawili, albo on poprostu mial złe jakies ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel0313 Ustawienia monitora są zawsze kwestią indywidualną i zależną od paru rzeczy, np. oświetlenia w pokoju, w którym jest monitor, odległości od twarzy, czy kątu patrzenia. Najlepiej pokombinuj z ustawieniami i znajdź takie, które Ci najlepiej pasują. Jeśli zaś chcesz poprawnie skalibrować monitor, to włącz go, powól mu się rozgrzać przez około pół godziny, a potem ustaw go zgodnie ze wskazówkami z tej strony.

@reznor666 nVidia ma skopane sterowniki i problemy z barwami na Dellach (choć nie tylko) wynikają właśnie z tego. Dokładniej jeśli podłączysz monitor za pomocą kabla HDMI do karty nVidii, to karta działa tylko w trybie limited RGB przez co np. czerń srebrzy dużo bardziej niż na kartach AMD. To jest do rozwiązania, ale jeśli masz ten problem (tzn. podłączyłeś monitor przez HDMI), to załóż nowy temat, żeby tutaj nie robić zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację - kumpel który ma Della jasność zmieniał sobie ręcznie za pomocą jakichś sterowników. Pomieszało mi się, bo używał jednocześnie f.lux który automatycznie dostosowywał temperaturę obrazu. Dodatkowo w Dellowskim oprogramowaniu jest opcja która ułatwia rozmieszczenie okien w Windowsie, ale działa bardzo średnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mój błąd: porównywałem dzisiaj obrazy testowe na lagom.nl oraz paru stronach internetowych na "używaj EDID" oraz bez, i muszę stwierdzic, że bardziej naturalnie wygląda na ustawieniu standardowym (czyli z odznaczonym Use Extended Display Identification Data).

Testowałem też "Contrast" i odrazu mówię, że najlepiej zostawić tak jak było standardowo (na 75) ponieważ nawet odchylenia o 1 drastycznie zmieniają kolory (zwłaszcza jasny szary) - widac to najlepiej na jasnych stronach internetowych oraz tescie White na lagom.nl.

Tak więc Contrast na 75 (zawsze), Brightness na dowolne w zaleznosci od potrzeb, preset Standard i mamy świetne kolory bez zadnych kombinacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...