Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sebautd

Komputer się resetuje.

Polecane posty

Kupiłem komputer w marcu, po miesiącu zaczęły się problemy, zaczął się resetować co kilka minut. Później tylko podczas grania w gry. Następnie problem ustąpił, ale tylko na chwilę i było znowu to samo. Oddałem na gwarancję, powiedzieli że pamięć RAM była zepsuta i wymienili ją. Komputer tydzień dobrze chodził, i znowu to samo. Zrobiłem format i działało z miesiąc gdzieś. A teraz nie używałem komputera tydzień czasu i problem wrócił. Czasami resetuje się przy logowaniu na konto kilka razy pod rząd. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem zasilacz.

Zasilacz: Whitenergy ATX-500 W

procesor : AMD FX-6300 Six-Core Processor

Reszta sprzętu widoczna na zdjęciu.

post-1059627-0-75964700-1406720088_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wpadli w tym serwisie na pomysł, że zamiast zasilacza masz tandene pudełko z wentylatorem o nieznanej mocy? W pierwszej kolejności jego bym podejrzewał o bycie źródłem problemów i pozbył się czym prędzej. Twoje obawy są jak najbardziej na miejscu.

Inna sprawa, że sam zestaw bardziej przypomina gotowca z allegro/marketu niż sensownie złożony komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby RAM był uszkodzony to BIOS by "krzyczał" poprzez "beep". Jak już coś tu robić może problemy to zasilacz, który pochodzi z czarnej listy.

@up autor zapewne ma gotowca z alledrogo, bo żaden porządny serwis nie wrzuciłby mu takiej atrapy zasilacza do kompa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby RAM był uszkodzony to BIOS by "krzyczał" poprzez "beep".

Kto Ci takich bajek naopowiadał? BIOS krzyczy tylko wtedy, gdy sam jest w stanie stwierdzić, że pamięć jest uszkodzona, a to obejmuje tak naprawdę tylko naprawdę poważne przypadki. Jeśli uszkodzona jest pojedyncza komórka pamięci (a już to wystarczy, żeby spowodować naprawdę spore zamieszanie w Windowsie), to BIOS w ogóle tego nie zauważy (bo i jak? pełny test pamięci przy starcie trwałby zbyt długo).

Ja tam jeszcze tego, że to zasilacz nie widzę, ale w sumie i tak go trzeba by wymienić, pytanie tylko, czy jest sens. Sprawdzałeś może tego kompa na innym zasilaczu? Jeśli nie, to czy jesteś w stanie to zrobić (tylko na czymś porządniejszym - dobre 400W powinno sobie z tym zestawem poradzić z zapasem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby RAM był uszkodzony to BIOS by "krzyczał" poprzez "beep".

Kto Ci takich bajek naopowiadał? BIOS krzyczy tylko wtedy, gdy sam jest w stanie stwierdzić, że pamięć jest uszkodzona, a to obejmuje tak naprawdę tylko naprawdę poważne przypadki. Jeśli uszkodzona jest pojedyncza komórka pamięci (a już to wystarczy, żeby spowodować naprawdę spore zamieszanie w Windowsie), to BIOS w ogóle tego nie zauważy (bo i jak? pełny test pamięci przy starcie trwałby zbyt długo).

To ja ci coś powiem. Miałem dwie kości RAM w kompie, jedna się uszkodziła i BIOS już mi krzyczał przy odpalaniu że RAM uszkodzony (za pomocą beepnięć). Więc nie mów kolego że to bajki, bo gdyby to były bajki to bym ich nie rozpowiadał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebautd W jaki sposób sprawdzałeś RAM?

Mam w domu uszkodzoną kość RAM. Błąd występuje tylko przy bardzo specyficznych wartościach w jednej komórce pamięci. BIOS nawet jakby chciał, to by tego nie wykrył (nawet memtest86+ nie wyłapuje tego w każdym przejściu), więc będę się upierał, że są to bajki. Owszem, czasem BIOS krzyczy, gdy pamięć jest uszkodzona, ale dotyczy to mniejszości przypadków. Podobnie jest zresztą w przypadku uszkodzenia procka lub karty graficznej. Gdyby BIOS chciał dokładnie sprawdzić wszystko, to POST nie trwałby paru sekund, tylko parę godzin.

Innymi słowy istnieje implikacja BIOS zgłasza błąd -> coś jest nie tak. Odwrotna implikacja jest fałszywa. Nawet na tym forum jestem w stanie Ci znaleźć przykłady, gdzie pamięć była uszkodzona, memtest86+ znalazł bardzo dużo błędów, ale POST kończył się sukcesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...