Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mayo

Wszystko o SSD

Polecane posty

Witam,

Idąc zgodnie z duchem czasu i nowości postanowiłem kupić dysk SSD. Wybrałem model polecany w innym poscie mianowicie o to:

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/

Jest to dobry model itp. lecz nie za bardzo wiem jak zgrac system operacyjny ze starego dysku na nowy oraz nie końca wiem jak go podłaczyć do tej plyty głównej:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

Toteż gdybym dostał małą poradę byłbym bardzo wdzięczny:)

(jeśli pomyliłem forum to sorry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma jakiejś innej mniej upierdliwej drogi? Czytałem że niektórzy wydawcy mają program do kopiowania systemu na nowy dysk. Czy po podłączeniu SSD można na niego bezproblemowo kopiować pliki z HDD. Chodzi mi o to czy będzie to tak proste jak zgranie filmu na pendrive'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są tego typu programy, ale jak nie chcesz mieć jakiś komplikacji, to system najlepiej postawić od nowa, bo takie przenoszenie danych to raczej średnia opcja. A pliki można bez problemu kopiować po podłączeniu SSD, tak jak się chociażby kopiuje je z jednej partycji na drugą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie miałem z problemów z przenoszeniem systemu między partycjami/dyskami. Jeśli się zrobi to poprawnie, to wszystko śmiga bez problemów. Czasem tylko potem jest trochę zabawy z podpinaniem odpowiednich partycji pod odpowiednie listerki, ale i tak szybsze to niż reinstall wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Otwórz Mój komputer (kliknij ikonkę z folderem na pasku) i sprawdź jak duża jest partycja, na której jest Windows. Przy okazji zobacz również ile jest tam miejsca faktycznie zajętego.

2. Nie musisz usuwać starego systemu przed instalacją nowego, aczkolwiek w takim przypadku lepiej jest instalować system na nowym dysku, gdy stary dysk jest odłączony i podłączyć go później. Pozwoli to na uniknięcie problemów z bootloaderem (bootloader w mocnym uproszczeniu odpowiada za rozpoczęcie ładowania systemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest boot partycja. Partycja systemowa to ta, na której masz katalog z Windowsem. Ale w sumie nieważne. Jeśli nie jesteś w stanie namierzyć dosyć prostej rzeczy, to tym bardziej z klonowaniem systemu będziesz miał problem. W tym przypadku czysta instalacja może być bezpieczniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...