Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skerwool

Dziwny proces, mulący komputer

Polecane posty

Witam:)

Polecam stronę : (wykasowane, ze względu na sugestię iż może to być strona szkodliwa, jak i to że poniżej podałem sposób rozwiązania problemu!!!!)

Wszystko jest tam super opisane. Mnie się zeszło z tym g prawie 1,5 godziny.

Powodzenia.

A i jeszcze jedno, te procesy szybko się odradzają. Tak więc musisz plik SupTab spróbować usunąć przed ich zatrzymaniem. Oczywiście nie usunie go tylko zapyta czy ma powtórzyć próbę usunięcia bo plik jest w użyciu. Z potwierdzeniem tego wstrzymaj się do momentu, aż zamkniesz drzewo procesów HpUI.exe. Jak zrobisz to sprawnie, to powinno dać się usunąć ten folder smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nadal masz problem (po takim czasie mało prawdpodobne):

1. Przeskanuj system za pomocą programu AdwCleaner i wrzuć wygenerowany log na forum.

2. Przeskanuj system za pomocą programu Malwarebytes' Anti-Malware. Pozwól mu usunąć to, co znajdzie i wrzuć log powstały po zakończeniu procesu usuwania na forum.

Dwa posty wyżej wyglądają raczej na reklamowe śmieci, ale to tylko tak na moje wyczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się przyjacielu, tez szukałem odpowiedzi na ten problem i tu trafiłem a ze nic tu nie znalazłem pokombinowałem dalej, znalazłem odpowiedz na problem , wróciłem i podzieliłem się z chłopakiem odpowiedzią, sposób jest prosty, darmowy , nie wymagający żadnej wiedzy, sprawdz sam a potem pisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Rzeczywiście wyczucie macie kolego kiepskie.

Tak jak mój przedmówca, wyszukując rozwiązania problemu trafiłem na to forum.

A że sposób opisany na tamtej stronie rozwiązał problem, to i podzieliłem się nim z kolegą Skerwoolem.

Czy z niego skorzystał to już inna sprawa.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje macie dwa posty na tym forum i dziwnym trafem wszystkie te posty znajdują się w jednym temacie i dzieli je kilka ładnych dni.

Wcześniej przypuszczałem, że to są reklamowe śmieci, teraz mam pewność. Zwłaszcza, że rada system-tips ogranicza się do "ściągnij i użyj programu Trojan Killer".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na co mi przyszło. Szczerze to miałem się już nie odzywać, bo kolega Sevard mnie rozszyfrował. Mając prawie 15000 postów wie już o mnie wszystko, bo ja mam ich 2 no sorry teraz już 3 lub 4 wink_prosty.gif. I wystarczy mu rzut oka na jakąś stronę internetową i wie, że ta jest po złej stronie mocy. To znaczy wciska ona jakiś kit i każe instalować śmieci. No właśnie rzut oka kolego a nie rzetelne przyjrzenie się.

Otóż na tej strasznej stronie, na której rzeczywiście można zainstalować jakiś program "którego de facto nie mogę polecić, bo go nie instalowałem" jest również pewien FILMIK. Pokazuje on co należy zrobić, bez instalacji czegokolwiek i skanowania czymkolwiek. Trzeba się tylko wykazać zrozumieniem i tak tak refleksem smile_prosty.gif A teraz krok po kroku, żeby kolega nie oskarżył mnie o jakiś spisek. A i może ktoś skorzysta z tego opisu.

Przeglądarką będzie Firefoks bo Internet Explorera nie używam " uwaga to reklama smile_prosty.gif "

Ten sposób jest przeze mnie zmodyfikowany (chodzi o uwagę, którą podałem w moim pierwszym wpisie).

1. Zamykamy przeglądarkę.

2. Wchodzimy w Komputer > Dysk (C:) > w Plikach Programów (x86) lub Program Files (nie pamiętam w którym się to cholerstwo zagnieździło).

3. Szukamy folderu SupTab i próbujemy go usunąć. Oczywiście się nie da, bo trzeba najpierw zamknąć procesy uruchomione przez program siedzący w tym folderze. Ale tak czy siak klikamy "Usuń". Pokazuje się okienko "Czy na pewno chcesz przenieść ten folder do Kosza?" Na razie nie robimy z tym nic więcej. Czeka ono na swój czas i wasz refleks smile_prosty.gif

4. Z paska pulpitu uruchamiamy Menedżera Zadań.

5. Wyszukujemy procesy:

- HpUI.exe

- Ie Plugin Service

- Loader32.exe

- Loader64.exe

- oraz wszystkie działające procesy waszych przeglądarek (mimo ich wcześniejszego zamknięcia).

6. Zamykamy je lub zamykamy ich drzewo procesów. A przynajmniej próbujemy to zrobić. Jak wspomniałem wcześniej dosyć szybko się one odradzają (na filmiku dały się zamknąć bez problemu). Największe problemy miałem zdaje się z HpUI.exe, trzeba tutaj trochę potestować w której kolejności je zamykać. Gdy uda wam się zamknąć je wszystkie macie 1 lub 2 sek. zanim się ODTWORZĄ.

7. I tu przychodzi nam z pomocą otwarte wcześniej okno z pytaniem o usunięcie SupTab (dobrze, żeby było gdzieś pod ręką). Szybciutko potwierdzamy jego usunięcie przez naciśnięcie "Tak".

Uff i już prawie po kłopocie.

8. Zaczynamy porządki. Usuwamy z kosza wykasowany folder SupTab.

9. Prawym klawiszem myszki klikamy na skrót waszej przeglądarki. Otwiera się okno "Właściwości: Mozilla Firefox" a w niej zakładka Skrót.

10. W elemencie docelowym ma zostać "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox" i nic więcej, dlatego musimy usunąć "nadpisany" przez malware odnośnik. Zamykamy Właściwości klikając "Zastosuj".

11. Uruchamiamy przeglądarkę. W Firefoksie wchodzimy w Narzędzia > Opcje > Ogólne i klikamy "Przywróć domyślną" (chodzi o wykasowanie strony startowej umieszczonej tam przez malware). Potwierdzamy "OK" i zamykamy przeglądarkę. Po jej ponownym uruchomieniu, otworzy się już Strona startowa Firefoxa.

The End.

Pozdrawiam kolegę Sevarda smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marjul:

Podejrzewam, że nie byłoby całego zamieszania, gdybyś od razu w pierwszym swym poście podał powyższą instrukcję. Bez linkowania do tej strony.

I wystarczy mu rzut oka na jakąś stronę internetową i wie, że ta jest po złej stronie mocy. To znaczy wciska ona jakiś kit i karze instalować śmieci

Jeśli na stronie jako rozwiązanie problemu podawane jest użycie konkretnego, płatnego programu (i tylko tego jednego, ciekawe czemu?), to nie ma się co dziwić, że komuś to nie pasuje. Takie stawianie sprawy ('użyjcie programu XXX w promocyjnej cenie $ YY, ZZ"), powoduje że od strony "pachnie" reklamą na kilometr.

Podsumowując - dzielenie się samodzielnie rozwiązanym problemem z potrzebującymi to bardzo dobra rzecz, o ile nie posiada ono znamion reklamy jakiegoś oprogramowania.

Swoją drogą autor mógłby się odezwać i napisać czy problem rozwiązał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Oczywiście się z Tobą zgodzę. Tamta strona jest stworzona dla konkretnego programu (dodam że płatnego).

Jednak jako jedna z niewielu, daje również alternatywne rozwiązanie. Czyli instrukcję ręcznego usunięcia tego syfu.

Dlatego i tylko dlatego podałem do niej odnośnik. Nikomu nie polecam instalowania jakiegokolwiek oprogramowania bez pojęcia co się instaluje i jakie jest tego ryzyko. Źle się to zazwyczaj kończy ;)

Sam rozwiązania szukałem 1,5 godziny i szczerze mówiąc chciałem się już poddać.

Pewnie jak bym wiedział, że ktoś zrobił instrukcję na filmiku to zajżałbym wcześniej na yout........

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam pal diabli TrojanKillera. Nie jest to może najbardziej wybitne narzędzie, ale nawet wersja darmowa z czymś tak podstawowym pewnie by sobie dała radę. Myk jest zupełnie gdzie indziej.

Strona jest hostowana na serwerze o IP: 66.96.147.101. I niby ładnie pięknie, gdyby nie np. to: https://www.virustotal.com/en/ip-address/66.96.147.101/information/

Na tym serwerze jest kilka stron, które kiedyś miały podobną funkcję (pomagały usunąć malware), po czym, gdy zdobyły jakąś popularność, to przeszły na drugą stronę mocy i najpewniej to samo stanie się z tą stroną. Tego typu strony niestety często tak działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...