Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 09/2014 - zawartość

Polecane posty

Gdy za oknem zniechęcający do wszelkiej aktywności upał (albo dla odmiany leje jak z cebra), a w głowie kołacze się tylko ?nuuudziii miiii sięęęę??, śpieszymy z odsieczą. Najnowszy CDA - w sprzedaży od wtorku 29 lipca (132 strony, 2 DVD, cena 15,99 zł) - powinien skutecznie zająć wam czas. Ci, co lubią pograć, dostaną świeżutkiego FPS-a Far Cry 3 Blood Dragon oraz grę akcji Dogfight 1942 PL (rozmaite dodatkowe atrakcje na razie pomijam, wrócimy do nich za parę akapitów). A ci, co lubią czytać?

Mają do dyspozycji skan rocznika 2003 oraz najświeższy numer CDA, który zaczynamy od powiększonego i odświeżonego działu Info. (Jesteśmy ciekawi waszych opinii na jego temat). W zapowiedziach m.in. The Vanishing of Ethan Carter (najnowsza produkcja Adriana Chmielarza i jego studia The Astronauts), PES 2015, Lego Batman 3: Beyond Gotham, Blood Bowl 2, Dragon Ball: Xenoverse i niedawno ujawniony Battleborn (nowa gra studia Gearbox ? twórców Borderlands). Wiele gier mieliśmy okazję ograć przedpremierowo, wymienimy tu tylko kilka najważniejszych pozycji opatrzonych pieczątka ?już graliśmy?: World of Warcraft: Warlords of Draenor, Wiedźmin Gra Przygodowa, Risen 3: Władcy tytanów, Elite: Dangerous, Heroes of the Storm, Transformers Universe, Bayonetta 2. Łącznie w dziale W produkcji goszczą w tym wydaniu 23 tytuły.

W recenzjach spośród 21 tekstów szczególnie polecamy Divinity: Original Sin, Valiant Hearts: The Great War, The Last of Us Remastered, MotoGP 14, NASCAR ?14, The Wolf Among Us. Uwagę fanów strategii zwracamy na hołd dla klasycznego X-COM-a (Xenonauts) oraz najnowszą odsłonę King?s Bounty (Mroczna siła). Jest też DLC do Titanfalla, a i fani kaszanek znajdą w tym numerze parę kąsków ociekających żółcią recenzentów.

Jak zawsze zachęcamy do lektury Publicystyki. Pod niepozornym tytułem ?ŁamigłóWWWki? ukrywa się artykuł o stronach internetowych oferujących rozmaite zagadki i szyfry. Przy niektórych z nich nasze comiesięczne przecieki pełnych wersji są jak piknik na łące przy półrocznej misji bojowej w Afganistanie. W Grach wiecznie żywych Berlin zgłębia zawiłą fabułę cyklu Dark Souls. Jest też ostatnia już część przeglądu najlepszych produkcji naszego osiemnastolecia. W Epitafium polski akcent - Sadness (survival horror na Wii U). Zamieściliśmy również dwugłos redakcyjny o polityce EA, z podziałem na dobrego i złego glinę. Nie zabraknie felietonów. Greg w ?Ty @#$%^& noobie!!!? tłumaczy, dlaczego przestał grać w Worlds of Tanks, Berlin radzi ?Wsadź sobie te swoje historyjki? (rzecz o tym, że do niektórych gier niepotrzebnie wciskana jest fabuła), a Smuggler w ?Pożytkach z porządków? przedstawia efekt grzebania w przepastnych zakamarkach redakcyjnych biurek. Zainteresowani wielkimi ludźmi branży powinni zapoznać się z artykułem o Hironobu Sakaguchim (twórcy serii Final Fantasy). Do tego dorzucamy stroniczkę poświęconą treningowi ze smartfonem (do numeru dodajemy kod na miesiąc konta premium do aplikacji Endomondo), przegląd najlepszych naszych zdaniem darmowych gier tego roku, a także garść Szpil wetkniętych branży.

W dziale sprzętowym bryluje megaporadnik poświęcony ?pimpowaniu? Windowsa. Po jego przeczytaniu będziecie umieli zmienić wygląd swojego systemu tak, że rodzony Microsoft go nie pozna. Omawiamy też najważniejsze benchmarki i programy diagnostyczne (większość z nich znajdziecie na DVD), a w Trendach Allor pokazuje świat, w którym ?Mały Brat patrzy? na nas za pośrednictwem smarturządzeń (inteligentnych zegarków, bransoletek itp.). Nie zabraknie też rzecz jasna testów sprzętu: smartfonów, słuchawek dla aktywnych, routerów, notebooka, minikomputera dla graczy, monitora, karty Wi-Fi na USB.

Oczywiście tradycyjnie będą również Action Redaction oraz Na Luzie.

W numerze znajdziecie rozmaite bonusy - wspomniany kod na konto premium do Endomondo to tylko jeden z nich. Oprócz niego otrzymacie 25 zł do wydania w grze Royal Quest (stworzonej przez autorów King?s Bounty) oraz 100 punktów do wykorzystania w serwisie dogry.pl.

Na DVD dwie przytoczone już pełne wersje gier: FPS Far Cry 3 Blood Dragon oraz gra akcji Dogfight 1942 PL (plus dwa solidne DLC do tej drugiej). Oprócz tego benchmarki i programy diagnostyczne, stosik gier freeware, kilka najlepszych tytułów tetrisopodobnych z okazji trzydziestolecia Tetrisa, mody do gier Stalker: Zew Prypeci oraz Watch Dogs, kolejna odsłona Pod ostrzałem (tym razem 9kier), gameplaye, kilka e-booków, trailery oraz masa innych bonusów, w tym SKANY ROCZNIKA 2003 CDA.

Zainteresowanym przypominamy: CDA 09/2014 w sprzedaży od wtorku 29.07.

###############################SPIS TREŚCI##############################

Info

#####W PRODUKCJI

The Vanishing of Ethan Carter

Dragon Ball: Xenoverse

Lego Batman 3: Beyond Gotham

Armello

Blood Bowl 2

PES 2015

The Universim

Battleborn

JUŻ GRALIŚMY

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Hex: Shards of Fate

Orcs Must Die! Unchained

Landmark

Endless Legend

Uemeu

The Forest

Nekro

Transformers Universe

Elite: Dangerous

Shadows: Heretic Kingdoms

Wiedźmin Gra Przygodowa

Bayonetta 2

Heroes of the Storm

Risen 3: Władcy tytanów

########RECENZJE

Divinity: Original Sin

Valiant Hearts: The Great War

Transformers: Rise of the Dark Spark

Guacamelee! Super Turbo Champion Edition

The Last of Us Remastered

MotoGP 14

NASCAR ?14

The Wolf Among Us

Wayward Manor

Xenonauts

Company of Heroes 2: Armie frontu zachodniego

Z

King?s Bounty: Mroczna siła

Entwined

Space Run

Shovel Knight

Max: The Curse of Brotherhood

Titanfall: Expedition

Anomaly Defenders

Gunhound EX

Legends of Persia

##############Publicystyka

ŁamigłóWWWki

Wielcy branży: Chodzący po mgle

Gry wiecznie żywe - Dark Souls

Najlepsze gry 1996-2014, część 6 (ostatnia)

Epitafium - Sadness

Trening ze smartfonem

Dwugłos o EA

Felieton: Ty @#$%^& noobie!!!

Felieton: Wsadź sobie te swoje historyjki

Felieton: Pożytek z porządków

Najlepsze darmowe gry 2014

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK

Dostosuj Windowsa do siebie

TESTY

Smartfon Huawei Ascend P7

Tabfon Prestigio MultiPhone PAP7600 DUO

Słuchawki dokanałowe Creative Hitz MA350

Słuchawki dokanałowe Jabra Active

Słuchawki dokanałowe Skullcandy Fix Mic3

Słuchawki dokanałowe Thomson EAR5112BK/BL

Router bezprzewodowy Edimax BR-6478AC

Router bezprzewodowy TP-Link Archer C2

Karta Wi-Fi na USB Edimax EW-7822UAC

Monitor dla graczy Eizo Foris FS2434

Minikomputer dla graczy ZOTAC ZBOX EN760 Plus

Tablet Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 16 GB LTE

Tabfon Nokia Lumia 1320

Notebook MSI GE60

Poradnik

Co w pececie piszczy? - benchmarki i programy diagnostyczne

Trendy

Mały Brat patrzy - zapisywanie życia na smarturządzeniach

############Inne

Prenumerata

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość płyt DVD

####################ZAWARTOŚĆ DVD################

PEŁNE WERSJE:

Far Cry 3 Blood Dragon

Dogfight 1942 PL

PROGRAMY:

3DMark

CPU-Z

CrystalMark

GPU-Z

HWMonitor

IntelBurnTest

LAN Speed

PC Mark 8

SSD Life

Unigine Heaven Benchmark 4.0

Unigine Valley Benchmark 1.0

FREEWARE:

Baby Mummy?s Curse

Bewilder House

Bunker16

Dungeons of Wor II

Hue

Moyo HD

Outer Wilds

Sepulchre

X-Speed Race 2

TETRISY:

Crack Attack!

Cultris II

Duotris

HaCKeR

Puzzle Express

Tetra Blocks

Tetris Zone

MODULATOR:

Mody do Stalker: Zew Prypeci oraz Watching Dogs

GAMEPLAYE:

Divinity: Original Sin

The Wolf Among Us

Valiant Hearts: The Great War

NA LUZIE:

Obrazki

Obrazki i animowane gify

Marek Lenc

BONUS:

ActionMag

Archiwum CD-Action 2003

Dni Fantastyki - galleria

Esensja

ESL Frankfurt - galleria

FAQ - wersja 3.3.1

Tapety

E-BOOKI:

Pieczęć na niebie

Poszukiwacz piękna

Ludzie pająki

URODZINY CD-ACTION:

Pod ostrzałem - 9kier

ZWIASTUNY:

Blackhole

Blue Estate

Borderlands: The Pre-Sequel!

Deponia: The Complete Journey

Evolve

Guns Up!

King's Bounty: Dark Side

Sacred 3

Secret Ponchos

Space Hulk

We are the Dwarves!

ROYAL QUEST:

Royal Quest

Tapety

FIFA WORLD:

FIFA World

Galeria

Filmiki wprowadzające

#### PEŁNA WERSJA

Far Cry 3 Blood Dragon

Gatunek: FPS

PEGI: 18

Producent: Ubisoft Montréal

Wersja PL: oficjalnej brak

Ocena w CDA: 8 (06/2013)

Multi: brak

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,66 GHz, 2 GB RAM, GF 8800

Panie, panowie, magazyn CD-Action ma zaszczyt przedstawić jedną z najlepiej ocenianych gier minionego lata: samodzielny dodatek, który okazał się, o rany, czymś tak bardzo odmiennym od standardowego ?więcej tego samego?. Blood Dragon nie tylko nie rozwijał motywów oryginalnego Far Cry?a 3, ale demonstracyjnie zerwał z jego scenerią i bohaterami, a nawet w dużej mierze konwencją, stając się wściekle grywalnym hołdem składanym kiczowatemu kinu akcji lat 80. Far Cry 3 Blood Dragon to FPS w otwartym świecie pozwalający na sporą swobodę rozgrywki - istnieją polowania i generowane proceduralnie misje dodatkowe. Jego oparta na sztampie, z zemstą na pierwszym planie, kampania nie jest jednak wcale krótka, a obszar, na którym się rozgrywa, jest naprawdę niemały. W grze dostępne są pojazdy. Do tego dochodzą świetlne nóż i łuk (to trzeba zobaczyć samemu!) oraz kilka rodzajów granatów i ładunków wybuchowych.

Uwaga, gra wymaga konta i klienta Uplay. Kod aktywacyjny nadrukowany jest na płycie z grą.

Gra jest po angielsku, ale w sieci bez problemu znajdziecie spolszczenie zrobione przez fanów.

#### PEŁNA WERSJA

Dogfight 1942 PL + 2 DLC

Gatunek: akcja

PEGI: 12

Producent: City Interactive

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 7 (06/2012)

Multi: lokalny co-op, rywalizacja do 2 osób

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,2 GHz, 1 GB RAM, GF 8600

Zręcznościowa latajka produkcji CI Games wraz z dwoma oficjalnymi DLC: Russia Under Siege oraz Fire Over Africa (w grze przetłumaczone na Wchodni wiatr i Piaski Afryki). Nietrudna i nieskomplikowana, niemniej zrealizowana z zaskakującym rozmachem audiowizualnym i dbałością o takie nawet szczegóły jak szkockie i walijskie akcenty anglojęzycznych skrzydłowych. Miłe jest także to, że w hangarze wśród kilkunastu klasycznych samolotów ery drugiej wojny światowej znajdziemy PZL Jastrzębia!

Oferowane wam przez nas Dogfight 1942 w wersji premium zawiera trzy kampanie. Dodatkowo każdą da się przejść w tandemie - także na jednym komputerze na podzielonym ekranie. Do wyboru są też tryby szybkiej akcji oraz multiplayer: walka myśliwska do limitu zestrzeleń lub przetrwanie wśród niekończących się fal coraz mocniejszych przeciwników. Jest i ładnie, i szybko, więc... do maszyn!

Kod Steam nadrukowany jest na płycie.

####

30 lat Tetrisa

Najpopularniejsza gra sdjełana w Sojuzje - Tetris - kończy 30 lat! Z tej okazji przedstawiamy wybór najciekawszych gier tetrisopodobnych.

####

Benchmarki

Każdy szanujący się gracz wie, co w jego pececie piszczy i dlaczego. Nawet ci jednak, którzy obudzeni w nocy bezbłędnie wyrecytują swój konfig, dowiedzą się czegoś nowego dzięki naszemu wyborowi benchmarków.

####

Modulator

Tym razem Krigore zachęca do moddowania Stalkera: Zewu Prypeci (daliśmy go wam w zeszłym roku w pełnej wersji w numerze 12/13) oraz dla odmiany zupełnej nowości: Watch Dogs.

####

Endomondo

W kartoniku na płyty znajdziecie kod na 30 dni konta premium w serwisie Endomondo.

####

Royal Quest

Każdy kod bonusowy daje konto premium na 7 dni, które zwiększa zdobywane doświadczenie oraz łup z potworów i umożliwia darmową teleportację między opiekunkami. Każdy oferuje także zestaw do ulepszeń przedmiotów, dzięki któremu gracz będzie mógł wzmocnić broń czy nałożyć na nią odpowiednią pieczęć.

post-4-0-15783200-1406272952_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się okładka.

W recenzjach brak głośnego tytułu.

Publicystyka wydaje się przyzwoita- zwłaszcza artykuł o szperaniu w biurkach.

Pełniaki nie dla mnie- podobnie jak bonusy.

W tym miesiącu nie kupię CD-action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie w ten sposób o DS, poza leadem w tekście rzygania tęczą nie ma wink_prosty.gif

Tęcza sączy Ci się ze wszystkich otworów ciała za każdym razem, kiedy mówisz, piszesz albo myślisz o Dark Souls, więc nie ściemniaj. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko wklepię godmode i giveall. Czym się włącza "konsolę", bo nigdzie nie mogę znaleźć "~". No i swym tekstem, o Wielki Smugglerze przypomniałeś mi pierwsze Call of Duty:

-Czemu zabrali mnie na tą wojnę!?

-Szeregowy, przecież poszliście na ochotnika...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka bardzo mi się podoba. Niby jest z Risena 3, ale równie dobrze mogłaby pasować i do Herosów

Online albo właśnie do nowego Kings Bounty. Pewnie właśnie dla tej recenzji kupię nowy numer, bo seria

mimo swoich wad, jest dalej dla mnie całkiem dobra. I zgodzę się z Gregiem - sam od jakiś 2 miesięcy

nie gram w World of Tanks. Taka przerwa na oczyszczenie czasem bardzo się przydaje.

P.S. Dlaczego Smuggler może żartować z wyrzutni BUK a inni forumowicze nie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - kto recenzuje Valiant Hearts? Bo bardzo mnie ta gra interesuje, a w CDA są osoby, których zdanie na temat tego typu gier bardzo sobie cenię, więc nie wiem czy się napalać, czy nie biggrin_prosty.gif

Edit:

Dzięki, Smuggler, m.in. o Papkina mi chodziło, super! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam numer się podoba zarówno pod względem pełniaków jak i zawartości "pisanej". Ciekaw jestem recenzji kaszanek, pozostałe gry jakoś mniej mnie obchodzą, mody do Watch Dogs to troszkę musztarda po obiedzie, bo już skończyłem grać, ale i tak szacunek, że je dajecie na cover. Niezmiernie mnie interesuje w dziale zapowiedzi nowe King's Bounty, a w dziale porad usprawnianie Windowsa i testowanie kompa benchmarkami - cóż mój laptop już się szykuje do testu po roku użytkowania tongue_prosty.gif

Czyli wychodzi, że w każdym dziale coś znajdę. ŚWIETNIE ok.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać tej fali żółci i innych płynów nieciekawego pochodzenie jakie redaktorzy wyleją na parę gier biggrin_prosty.gif. No i może artykuł o Dark Souls ostatecznie mnie przekona do kupna tych gier smile_prosty.gif.

Aha, Drodzy Redaktorzy, jeśli podczas grania w kaszankę już się potniecie, posypcie rany solą, ewentualnie kwasem cytrynowym, co uruchomi w was NAPRAWDĘ wielką wściekłość. Wtedy lepiej wam będzie się bluzgać na owe cuda. Trzeba tylko wtedy odizolować resztę redakcji, bo skończy się bardzo poharatanymi twarzyczkami oczko2.GIF .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...