Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rolnik47

Netia Spot - problemy z urządzeniem...

Polecane posty

Witam,

Od dnia dzisiejszego jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem internetu światłowodowego co łączyło się z wymianą routera/ow/ów.

Umowa podpisana z firmą Petrotel (grupa Netia), skarżyć się nie mogę, panowie flip i flap przyszli, założyli, podłączyli, i wszystko było pięknie... do czasu...

Podłączony jest router światłowodowy a do niego podpięty jest nieszczęsny netia spot.

Po podłączeniu panowie stwierdzili że wszystko działa i faktycznie, lampka była biała, w komputerze internet działał dobrze ale gdy chciałem podłączyć pod to cudeńko telefony poprzez wifi, te w ogóle nie wykrywały sieci. Kombinowałem w ustawieniach, przestawiałem wszystko co możliwe, nic nie dało pożądanego rezultatu, a więc zdecydowałem się uruchomić spota ponownie i jak się okazało, zostałem pozbawiony internetu biggrin_prosty.gif

Lampka cały czas świeci się na czerwono, komputer mimo że podłączony to w cale nie może wejść w ustawienia spota (komenda ping działa poprawnie, po wpisaniu "ping 192.168.1.254" wyświetla się czas <1ms).

Jako ostatnią możliwość próbowałem przycisnąć przycisk RESET ale po trzymaniu go po 10 sekundach a potem po próbie trzymania przez 30 sekund i tak to nic nie dało.

Jakieś rady? Pomoc? Cokolwiek?

Możliwe że dałem za mało informacji więc tu jest sprostowanie:

Router Netia Spot służy mi jako access point, dla drugiego routera (ma rozsyłać wifi po domu, które nie działało)

Po zrestartowaniu routera, nie chciał on zaskoczyć a po wciśnięciu przycisku reset, po prostu jakby oprogramowanie zjadły małe karły z bieguna południowego... (używam takich zformułowań bo szlag mnie trafia)

Przy podłączeniu kabla do komputera jest połączenie, ale komputer pokazuje "Sieć niezidentyfikowana"

Próba wejscia w panel sterowania urzadzenia (http://netiaspot.home/ albo 192.168.1.254) nie działa...

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Problem rozwiązany, przyszli panowie i sprawdzili... okazało się że urządzenie jest uszkodzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...