Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GreFran

Komputer się sam wyłącza podczas grania.

Polecane posty

Witam, myślę, że będzie to odpowiedni dział, nie miałem pomysłu gdzie by to wrzucić, ewentualnie prosiłbym o przeniesienie. ;)

Przechodząc do sedna sprawy, mój zasilacz to 550w, nie jest to jakiś no name, sprawdzę dokładnie zresztą potem.Podzespoły, które mógłbym tak na szybko wymienić to procesor amd athlon II X3 445 3.1 ghz, oraz karta graficzna gtx 550 Ti.Ostatnio grywam często w league of legends, oraz gta san andreas na multiplayer, tak właściwie to rekreacyjnie, więc komputer na takich grach nie powinien się męczyć, a tymczasem wyłącza się w lol'u po jakichś 20-40 minutach grania, tak samo w tym gta. Obudowa jest ciepła, można nawet rzec, że gorąca od strony zasilacza, to u niego tkwi problem ? Temperatury są ok, podam z HW monitor:

Procesor value : 38 min : 37 max : 67

Karta Graiczna value : 60 min : 60 max : 70

Dysk : value : 32 min : 32 max : 33

Płyta główna : TMPIN0 : 45 MIN 45 MAX 46

TMPIN1 : 47 MIN 46 MAX 76

TMPIN2 : 79 MIN 79 MAX 80 <-- ale tutaj jest chyba coś źle pokazane, bo tak jest cały czas i nigdy się nie zmienia nic ;d.

Proszę o pomoc, bo tym razem przymierzam się do wymieniania komponentów i nie wiem czy nie wziąć tego zasilacza pod uwagę, a szkoda by było, bo dotychczas sprawował się dobrze, może to kwestia źle podłączonych kabli? Bo ostatnio czyściłem kompa i warto wziąć pod uwagę taką możliwość, jest opcja, że coś jest źle dociśnięte etc. ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze warto dodać, że dysk to jakiś archaik, a co do zasilacza to dokładny model: CHIEFTEC GPS 550A 550W. Sprawa wygląda tak, że sobie gram, gram i nagle wyłącza się komputer jakby prądu brakło, nie mogę go w ogóle włączyć i wyłączam po prostu na kilka/kilkanaście sekund listwę, na której mam wszystkie kable podłączone, włączam ją i dopiero wtedy się uruchamia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem i okazalo sie, ze niektore rzeczy byly zle podloczone + jakiegos plynu pod procesorem (jesli sie pomylilem, to pardon, nie znam sie ;] ) nie mialem. Te dwie rzeczy zostaly zalatwione i komp smiga jak nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas w sobie coś dłużej pogram, jak się wyłączy ponownie to zastosuję do rad, a jeszcze kolejna sprawa, można by było jakieś nowe, lepsze części władować pod ten zasilacz, jeśli to nie jego wina z tym wyłączaniem się kompa ?

//edit Normalne jest to, że obudowa od strony zasilacz jest taka ciepła/gorąca ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że procesor przy głupim gta nagrzewa się do 66 stopni, gdzie w spoczynku ma jakieś 30, może to jest winowajca ? Istnieje jakiś program odpowiedzialny za zwiększenie obrotów wentylatora CPU, może by to podkręcić i zobaczyć czy obudowa by nie była chłodniejsza jakby go trochę ostudzić? Tak samo sprawa z kartą graficzną, taka temperatura jaką wskazałem jest poprawna dla tej karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, relacja z dzisiaj.Komputer sprawdzając na menadżerze zadań śmigał 9h, ugrałem trzy rozgrywki w gre league of legends(bardziej wymagającą od gta sa) czyli gdzieś tak z dwie godziny i komputer się nie wyłączył, gta też jakiś dłuższy czas było włączone.Wie ktoś może dlaczego teraz się komputer nie wyłącza? Nie robiłem nic z przepinaniem kabli jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że sobie gram, gram i nagle wyłącza się komputer jakby prądu brakło, nie mogę go w ogóle włączyć i wyłączam po prostu na kilka/kilkanaście sekund listwę, na której mam wszystkie kable podłączone, włączam ją i dopiero wtedy się uruchamia.

Czyli któreś zabezpieczenie zasilacza zadziałało.

//edit Normalne jest to, że obudowa od strony zasilacz jest taka ciepła/gorąca ?

To nie jest zasilacz o jakiejś dużej sprawności, więc może on się nagrzewać, ale bez przesady. Sprawdziłbym, czy wnętrze zasilacza nie jest jakoś bardzo mocno zakurzone, bo to może być przyczyna problemów. Kurz powoduje wzrost temperatury, większa temperatura przekłada się na gorszą pracę zasilacza (mniejsza sprawność, gorsza kontrola napięć itp.), a to może sprawić, że zabezpieczenia zasilacza się załączają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak problem wrócił.Myślę, że wymiana części będzie teraz dobrym posunięciem, jeśli wtedy problem nie zniknie, to wymienię również zasilacz.Jesteście w stanie polecić mi jakąś płytę główną, do tego procesor i jeszcze dysk twardy? Kolejna sprawa, jak się ma sytuacja ze streamowaniem? Internetu za dobrego nie mam, a słyszałem, że niby istnieje opcja przeciążenia trochę tego procesora, żeby sobie stream jakoś radził, myślicie, że i5 by dało radę? Cena płyty głównej i procesora tak gdzieś do 1000zł, no tak 1200 maksymalnie, do tego może jakiś dysk 2 tb by się mógł przydać, ale na niego to już będę miał inną kwotę przygotowaną. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obeszło by się bez i7 do streamowania, wystarczyłaby ta i5? Musiałbym od razu kupować chłodzenie do tej droższej wersji, czy do lekkiego OC na początek by to boxowe wystarczyło? A no i jaka by była różnica wydajnościowa pomiędzy pierwszym "zestawem", a drugim ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lekkiego OC wystarczy standardowe chłodzenie, ale jak dla mnie lepiej z tym zaczekać aż się kupi porządne chłodzenie. Ciezko jednoznacznie określić różnicę w wydajności, ale coś koło 10-20%.

i7 w zestawie pod OC odpada ze względu na koszty, natomiast bez OC można rozważyć Xeon E3-1231V3, który ma wydajnośc jak i7-4770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, jak polecacie? Dokupienie takich komponentów jak ram, czy dodatkowe chłodzenie to tylko kwestia czasu.Nie lepszy byłby zestaw pod OC? Wykręcić to jakoś do 4,6 Ghz i może dałoby lepszy rezultat, niż ten Xeon, jak sądzicie ? smile_prosty.gif Kolejna sprawa, czy aktualny zasilacz by podołał temu? Odnośnie jeszcze karty graficznej myślę, że dopiero wziąłbym się za zakup, gdy wyjdą takie tytuły jak najnowszy Wiedźmin, bądź Gta5, żeby po prostu wiedzieć na co być przygotowanym wink_prosty.gif. (zasilacz na poprzedniej stronie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłoby się obejść bez przeinstalowania systemu? Lepiej przed wmontowaniem nowych części wpakować jakieś tam swoje pliki na pendrive? Mógłby po prostu windows do końca się nie włączyć jakbym wpakował te nowe komponenty do środka ? biggrin_prosty.gif

//a ten bios, bo się akurat na tym nie za bardzo znam, musiałbym coś wgrywać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poradzę sobie z tym OC, prosiłbym was jeszcze o ostatecznie podanie mi komponentów następujących:

-płyta główna :

-procesor :

-dysk 2tb najlepiej (tak do 300zł)

-Jakiś właśnie wentylator do tego procesora pod OC, żeby się dobrze sprawował i w miarę przyzwoicie śmigał, nie za głośno.

A no i jeszcze dwa pytanka, od razu kupić pastę termoprzewodzącą, dorzucają w zestawie czy jak to jest? Odnośnie jeszcze dysku, co by się stało jeśli na nowym zainstalowałbym windowsa, a chciałbym przerzucić niektóre, stare pliki, istnieje możliwość podpięcia dwóch dysków jednocześnie? Nie mam zbyt dobrego neta, żeby wszystkie screeny, czy filmiki sobie uploadować i potem to pobrać, więc dlatego pytam biggrin_prosty.gif.Zapomniałbym, mam aktualnie 4gb ram, koniecznie dokupić, czy jeszcze się wstrzymać? A jeśli tak to 8, czy już by pasowało na dzisiejsze standardy szykować się do 12-16?(pytam, bo nie wiem jak to będzie z tym GTA 5 na pc ;d)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...