Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam posiadam Win7 32bit professional i myślałem nad przesiadką na Win8 64bit.

Czy "ósemka" pod względem gier jest lepsza? ( W sumie nie tylko gier :P Ogółem )

Czy wzrośnie wydajność w grach typu Garry'sMod, TeamFortress 2, Battlefield 3 czy Sid Meier Civilization 5 ?

Sam myślę że tak, bo miałem 32 bitowego, a nie 64.

Proszę o opinie osób które coś o tym wiedzą, a nie takich co nie mieli do czynienia z "ósemką" a jej nie polecają.

Dziękuje za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości gier nie będzie różnicy. 64 bity dadzą różnicę w grach które zajmują dużo pamięci (głównie jeśli masz więcej niż 4GB RAMu), a Windows 8 w grach, które wykorzystują DirectX 11.2 (jeśli Twoja karta to obsługuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Twoim przypadku w grach nie odczujesz różnicy. W innych zastosowaniach Ósemka powinna być trochę szybsza i bezpieczniejsza (raz, że systemy x64 są bezpieczniejsza, a dwa że Ósemka sama w sobie ma kilka mechanizmów bezpieczeństwa więcej niż Siódemka).

Jeśli nie planujesz rozbudowy tego kompa, to możesz spokojnie zostać przy tym systemie, ewentualnie przesiąść się na Windows 7 x64 (ten sam klucz powinien działać i z wersją x86 i z x64, i taka przesiadka jest akceptowana przez MS, niestety wymaga ona jednak reinstalacji systemu). Windows 8 x64 ma sens, jeśli planujesz jakiś większy upgrade lub gdy masz dostęp do systemu za darmo (np. w ramach MSDN AA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę za specjalnej różnicy - jak ktoś dba to będzie smigać, jak nie to będzie zamulać.

Swoją drogą to można dodać, że Windows 8 się włącza nieco szybciej. Ale nie jest to powalająca różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wina 8.1 i ogólnie system jest w porządku i idzie się do niego przyzwyczaić ale.. BF3 i pierwszy zgrzyt, póki nie zainstalowałem aktualizacji( jakieś zwykłe przez windows update, zabezpieczenia itd) śmigał na ultra, po aktualizacji obojętnie na jakich ustawieniach 10-15 klatek.. żeby spr swoje podejrzenia zainstalowałem windowsa od nowa nie aktualizujac bf 3 działa jak powinien, aktualizacja nie da się grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już nie wiem bo tych aktualizacji było 20-30, i głównie wszystkie to aktualizacja systemu dla komputerów z procesorami x64 i aktualizacje zabezpieczeń systemu dla systemów opartych na procesorach x64. Jak to przy nowo zainstalowanym systemie. A pojedynczo nie będę instalował każdej aktualizacji i spr czy gra dział dobrze bo wole mieć zaktualizowany system a takie rzeczy nie powinny się dziać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...