Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maksv6

Rozwiązany: Problem z dyskiem

Polecane posty

Witam. Mam problem z dyskiem Samsung HD103SI. Jakiś miesiąc temu komp przy włączeniu napisał że dysk D wymaga sprawdzenie itp. Wczoraj uruchamiając kompa wyskoczyło Boot i coś tam i kazał nacisnąć Crtl+Alt+Delete aby zrestartować. Robiłem to z 5 razy i nic system nie startował (dodam że system mam na drugim dysku WD). No ale w Biosie zobaczyłem że dysk Samsunga jest ustawiony na 2 miejscu na bootowaniu po napędzie DVD. Po zmianie tego aby na drugim miejscu był dysk WD system zastartował i działa bez problemu. Zrobiłem zdjęcie z programu Crystal Disk Info. Dysk oczywiście służy mi tylko na dane (gry dokumenty itp.). Teraz moje pytanie czy dysk będzie działać czy muszę szukać już nowego ?

post-143484-0-38634500-1404492657_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie jest dysk systemowy, to na razie bym niczego nie robił (można by go wyzerować i zremapować, ale według mnie nie jest to w tym momencie zbyt sensowne), tragedii jeszcze nie ma. Obserwuj szczególnie atrybuty C5, 0A, 05 (wartość RAW), czy wartości nie wzrastają. Jak zaczną (albo/i będziesz miał znowu jakieś problemy z dyskiem), to zgłoś się ponownie. Ewentualnie rzeczywiście kup nowy dysk. =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie dysk jako magazyn danych powinien wytrzymać. Co to jest to wyzerowanie i zremapowanie i jak to zrobić i co może to dać. Na razie dysk działa normalnie i cały komp też. I co jest powodem tych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...