Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Barty87

Wszystkie gry zaczęły nagle lagować

Polecane posty

Witam

Mam taki problem otóż wszystkie gry mi lagują np: Star Wars jedi Knight jedi Academy, T34 vs Tiger

Mafia 2. Normalnie w te gry grałem na wysokich teraz czy dam na niskie czy najwyższe i tak laguje.

Zmieniałem płytę główna

mój sprzęt:

System Operacyjny: Windows 7 ultimate 32bit

Procesor: Intel® Pentium® 2.80GHz dwurdzeniowy

Karta graficzna: AMD 5450HD

Ram: 3GB

Płyta główna: MSI P6N platinum

Zasilacz: IBOX- DR-8400BTX 400W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź temperatury programem HWMonitor - odpal go, pograj w coś kilkanaście minut i daj potem screena z programu.

Nie zaszkodzi też dać screena z programu CrystalDiskInfo, może jest coś nie tak z dyskiem (powiększ okno by się wszystko zmieściło)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury masz wysokie. Nową pastę termoprzewodzącą na procesor nakładałeś? (uprzednio czyszcząc starą?) To święty gral przy zmianie płyty. Tylko dlatego że masz intela to jeszcze ci się nic nie przysmażyło. Wentylatory masz na 100% to kolejna wskazówka że procesor pomału się "topi"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chłodzą lepiej przy 100% ale pod warunkiem, że masz poprawnie zainstalowany system chłodzenia. Musisz wiedzieć, że z czujnika wewnątrz procesora przekazywana jest informacja do płyty głównej sterującej wentylatorem. Jeśli poziom jest krytyczny (a u Ciebie jest) to wentylator ustawiany jest na 100%. Jesli nie wymieniłeś pasty to popełniłeś kardynalny błąd i musisz szybko go naprawić bo pewnego dnia procesor po prostu nie wstanie. Przy nakładaniu pasty jest ona na tyle płynna że fajnie dopasowuje się pomiędzy procesor a chłodziwo. Jeśli wymieniałeś płytę to i procesor musiałeś przełożyć zdejmując chłodzenie. W tej sytuacji pasta nie przylega dobrze pomiędzy procesorem a radiatorem przez co nie ma dobrego odprowadzania ciepła. W konsekwencji masz wysokie temperatury (100% obciążenie wentylatora) i lagi w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...