Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sooko

Problem z zacinającą się myszą

Polecane posty

Witam

Jestem posiadaczem myszy A4Tech Razor x7 XL-747H i jest to już całkiem wysłużona myszka.

Od niedawna zauważam iż momentami "traci kontakt" po czym np. po podniesieniu i ponownym położeniu jej kontakt odzyskuje.

Chciałbym jeszcze dodać, że niedawno podczas rozgrywki komputerowej odmówiła mi posłuszeństwa i myszka i klawiatura, po czym po resecie komputera odzyskały sprawność, być może ma to jakiś związek z tematem myszki.

Pytanie jest następujące: Należy kupić nową myszkę, czy może to kwestia jakichśkolwiek sterowników, przeczyszczenia, problemu z kablem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) problem z kablem

b) problem z portem USB

c) problem z sensorem

d) problem z płytą główną

Sugeruję podpiąć mysz na inny port USB. Jeżeli problem nie zniknie, to najprawdopodobniej winny będzie kabel (brak styku na skutek uszkodzenia przewodu).

Inną, bardziej dramatyczną możliwością jest uszkodzonie płyty głównej i jej sekcji zasilania (jeżeli podaje złe napięcie na porty, to w konsekwencji podpięte tam urządzenia mogą wykazywać różne dziwne zachowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w momencie straciłeś klawiaturę i mysz oznacza to problem z napięciem podawanym przez zasilacz lub samą płytę główną. Miałem kilka takich przypadków i w większości wymiana wysłużonego zasilacza pomogła. W pozostałych należało wymienić płytę główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...