Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konwosz

Rozwiązany: Napęd DVD nie czyta płyt

Polecane posty

Problem jak w tytule. Borykam się z tym problemem tylko jeśli chodzi o płyty z CDa, ale gdy przed chwilą włożyłem do napędu świeżo zakupiony egzemplarz Dark Souls 2, dostałem szału. Dodam, że numer urodzinowy i ten z PoP chodzi normalnie, te nowsze nie działają. Napęd tak jakby się rozpędza, zatrzymuje się, i tak parę razy, bez efektu. Zabawne jest to, że z disc 1 DS 2 jest ten sam problem, a 2 disc czyta normalnie.

Mam laptopa, napęd to Slimtype DVD A DU8A5SH SATA, sterowniki aktualne.

Dodam, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o te sprawy, także proszę o proste odpowiedzi smile_prosty.gif

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przeczyścić napęd ale pewnie to nie wiele da. Mam dokładnie ten sam problem z lapkiem próbowałem wszystkich metod jakie znalazłem w Internecie ale nic nie dają. Najprawdopodobniej napęd jest do wymiany. Napędy w laptopach nie są najlepszej jakości więc często się psują

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina napędu, a nieudolnego wytłoczenia tych płyt. Miałem dokładnie to samo na nowiutkim napędzie. Część płyt działała elegancko, podczas gdy niektóre mieliły w napędzie i nie można było z nich nic zainstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisał, że podobny problem ma również z Dark Souls II disc 1. Też uważam, że napęd zaczyna siadać. Jak miałem laptopa HP, to też się niewinnie zaczęło. Najpierw nie chciało czytać płyty z DiRT3, po jakimś czasie nie chciało kolejnych płyt czytać, również filmów. Za każdym razem musiałem wyłączać i włączać laptopa, żeby napęd zaskoczył. Z drugiej strony zgadzam się co do płyt CDA, te są raczej marnej jakości..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na początku jak tylko płyty z CDa nie działały zwalałem winę na słabą jakość wykonania i ignorowałem ten fakt.

Ale problem z DS 2 był kroplą, która przegięła pałę goryczy :) Przed chwilą wpadł do mnie kumpel ze swoim laptopem i u niego wszystko śmiga, więc to definitywnie problem z napędem. Wygląda na to, że będę musiał go wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wszystko działa. Parę minut po moim ostatnim poscie stwierdziłem, że kupie sobie najnowszy numer CDa.

Pogodziłem się z tym, że zawartości płyt nie odtworzę i nastawiłem się głównie na lekturę, ale spróbowałem i włożyłem płyty do napędu. Działają. Sprawdziłem też Dark Souls, też czyta. Dlaczego wcześniej nie działało - nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że napęd jeszcze trochę pochodzi zanim kompletnie się zepsuje. W każdym razie dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...