Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szynpol

Mikrofon zewnętrzny w laptopie

Polecane posty

Witam, mam pewien problem. Posiadam Toshibe Satellite Pro, która ma jedynie 2 wejścia jack (zielone i różowe). Przy zielonym narysowane słuchawki, przy różowym mikrofon. Wejście słuchawkowe działa bez zarzutu. Problem jest natomiast z tym drugim. Podłączam do niego mikrofon a mikrofon nie działa. Moja Toshiba ma wbudowany mikrofon który działa sprawnie, ale każda próba podłączenia jakiegokolwiek mikrofonu zewnętrznego kończy się niepowodzeniem (mikrofony działają na innym laptopie więc to nie ich wina).

Znalazłem pewną rzecz, która mnie zaintrygowała. Otóż w menu 'urządzenia do nagrywania' mikrofon wewnętrzny jest podpisany jako "mikrofon" natomiast podłączany przeze mnie mikrofon zewnętrzny podpisany jest jako "wejście liniowe".

Sterowniki Realteka są aktualne, próbowałem wyłączać mikrofon wewnętrzny, ustawiać mikrofon zewnętrzny jako domyślny, włączać/wyłączać "Miks stereo" (które też znajduje się w urządzeniach do nagrywania), bez skutku. Czytałem, że przy problemach z mikrofonem w menu "Poziomy" powinno się zmienić wydajność mikrofonu na 0 dB. Niestety przy właściwościach wejścia liniowego nie ma takiej opcji. W "Menadżerze Realtek HD Audio" także jest wykrywany jako wejście liniowe.

Z góry dziękuję za każdą próbę pomocy

Pozdrawiam smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...