Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tom12q

Rozwiązany: Komputer się włącza i wyłącza w nieskończoność.

Polecane posty

Witajcie rodacy.

Piszę do was ponieważ mam nowy komputer.

Lecz niestety podczas włączania po grzebaniu w biosie (podkręciłem ram i cpu) komputer się wyłączył i w pętli się uruchamiał i wyłączał samoistnie.

Po zresetowaniu BIOSU (bateria) wszystko wraca do normy ale po 24 godzinach znowu go trzeba resetować.

Z kolegą wyslimy,że to moze być RAM, miałem 2x2gb ramu ze starego komputera i 8 nowego. (Marki goodram)

2GB mają taktowanie 1300 a 8 ma 1600.

Myślimy,że może to powodować ten problem,zmienialismy miejscami, braliśmy po jednej kość, wszystkie możliwe kompinacje i nic nie działa.

Nadal jest pętla, raz się włączył ale był tylko czarny ekran i wygladało to jakby się system nie mógł załadować.

Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc.

CPU : Intel i5 4670k

GPU : Gigabyte GTX 770 2GB PLAY BLACK CL10

RAM: GOODRAM 8GB

MB : GA-Z87-D3HP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas wymieniłem baterie,wyjmowałem ram robiłem różne kombinacje, czasami się włączał czasami nie.

Teraz jest stabilnie, wyjąłem dysk (SATA 2 700GB),RAM (Zostało 8GB) oraz DVD.

Jak na razie się włącza ,ale proszę mimo wszystko o pomoc, nie wiem czy na 100% jest koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up.

Komputer działa, gram na nim w GTA IV i inne gry normalnie.

Lecz czasami kiedy włączam komputer się cały czas uruchamia i wyłącza.

Czasami zdarza się, że po prostu jest czarny ekran nic się nie dzieje.

Pomaga reset biosu.

Dodam,że kiedy wyłączam to kontrolka dysku albo miga albo ciągle świeci.

Jeśli ciągle świeci po włączeniu komputer przedstawia wyżej wymienione sytuacje.

Kiedy tak się dzieje kontrolka nie świeci się wcale.

Wszystkie części zostały wyjęte i zostały te niezbędne (płyta,procesor,zasilacz) i nadal te same objawy.

Raz komputer zaczął wydawać odgłos ciągłego pikania (pik pik pik i tak ciągle)

System mam na SSD a reszte na dyskach które testowałem (jeden jest nowy)

Wszelkie kombinacje z ramami,kabelkami i złączami sata przetestowałem.

Co to może być ?

Dodam,że to jest WINDOWS 8 64BITy

Idę w poniedziałek do serwisu więc proszę o szybką pomoc.

Dodam jeszcze raz,że komputer jest sprawny jak uruchomi się go resetując bios (czasami włącza się normalnie,rzut monetą)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że taktowanie zegarów i napięcia zostały przywrócone do ustawień standardowych. Sprawdziłeś jakie to są wartości. Może BIOS domyślnie dobiera złe parametry.

Skoro prawie cały komputer jest nowy i testowałeś wszelkie możliwe kombinacje, to ja bym obstawiał jeden ze "stałych" elementów.

Takie "migotanie", albo kompletny brak reakcji mi nasuwa na myśl problemy z zasilaniem. Raz też tak miałem, pomogła wymiana zasilacza na markowy, karty graficznej na znacznie lepszą i karty wifi, oraz dodanie dwóch wiatraków. Nie, nie to nie była wymówka to upgrade'u karty, trzeba było wymienić wszystkie trzy podzespoły.

Karta graficzna i wifi powodowały takie stany, że się komputer nie włączał. Obniżenie temperatury i lepszy zasilacz ustabilizowały napięcia co wyeliminowało losowe restarty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia w normie, nie mogę ich teraz podać bo bios i programy podają inne napięcia (bios podaje poprawne ,programy mocno zaniżone)

Karta jest sprawna bo odpalaliśmy na zintegrowanej i ten sam problem znowu występował.

Dodam,że wczoraj podczas grania wyskoczył mi BSOD Kernel-Power pamiętam,że w informacjach pisał plik MEMORY.SYS.

Jak jest jakakolwiek reakcja lampki to się włącza.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios pokazuje poprawne napięcia, programy zaniżone? Znaczy, bez uruchomionego OSu i połowy urządzeń, napięcia są ok, ale jak włączysz wszystko to zasilacz ledwo daje radę?

Co z temperaturami?

Sprawdziłeś taktowania i ustawienia napięć?

Skoro kartę graficzną uważasz za wykluczoną z grona podejrzanych, to pozostało zweryfikować resztę.

Memory.sys - PAGE FAULT ? IRQ INVALID ? Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że albo któryś sterownik jest g...o wart, albo któreś urządzenie uległo awarii w czasie pracy systemu. Na przykład dlatego, że brakło mocy i się zresetowało, albo się przegrzało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wierzyłbym ani napięciom w BIOSie ani podawanym przez programy. Po prostu czujniki, mierniki itp. na płytach są dosyć marnej jakości i mogą dosyć mocno zmijać się z prawdą. Najlepiej byłoby zmierzyć napięcia miernikiem.

Ile masz obsadzonych slotów pamięci? Nie wiem, czy Gigabyte to naprawił, ale kiedyś te płyty zachowywały się dosyć niestabilnie, gdy były obsadzone wszystkie 4 sloty pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden slot, 8GB wcześniej miałem 12GB ale wywaliłem stary ram.

Napięcia są w normie w programie one po prostu stoją tzn. nie ruszają się na +12 mam 3 z małym hakiem a w biosie mam 12,3.

Temperatury niskie, na procku 40C. podczas grania sięga do 50

Karta ok 50

Nic nie wykracza ponad 55C. co można uznać za dużą zaletę (posiadam w obudowie 5 wiatraków +3 wiatrakowe chłodzenie SPC Grandis.

Jadę z nim jutro do serwisu zmierzyć napięcia.

PS: Komputer wyłączył mi się 2 razy podczas grania, raz w Skyrim-a raz w Payday-a 2.

Błąd to kernel-power

PS2: Jak na razie jest ok przez 3 dni ani razu mi się nie wyłączył ani nie odmówił współpracy podczas włączania.

Stawiam na zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie komputer działa lecz dzisiaj wyskoczył mi BSOD 070414-4750-01.dmp 04-07-2014 22:22:54 CRITICAL_PROCESS_DIED 0x000000ef ffffe000`73d80900 00000000`00000000 00000000`00000000 00000000`00000000 ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+153fa0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...