Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szerro

Wirusy, biały ekran po zalogowaniu.

Polecane posty

Cześć,

Na wstępie chcę napisać, że nie mam pewności czy to dobry dział na tego typu temat, mam jednak nadzieję że tak.

Spotkał mnie dziś dość dziwny problem z jakim nigdy nie miałem styczności. Nie jestem pewny od czego zacząć.. Na początku zacząłem mieć dziwne problemy z przeglądarką Chrome, wieszała się w różnych momentach, idealnie było to widać na Google Maps, gdzie zamiast mapy miałem piksele. Średnio się tym przejąłem, bo myślałem że to może oni coś tam grzebią i stąd te problemy, możliwe że tak było i to o czym teraz wspomniałem nie ma w ogóle związku z tym co napiszę teraz, ale uznałem że warto o tym wspomnieć. Dziś rano nagle poprostu przestała działać mi przeglądarka, uruchamiala się, jednak na nic nie reagowała, tak jak gdybym nie miał internetu, z tym że nie mogłem nawet wejść do ustawień, poprostu biały ekran. Tak jak wcześniej uznałem że to może ich wina i coś tam robią u nich, ale po zainstalowaniu innej przeglądarki - Opery, miałem dokładnie to samo, biały ekran, nic nie reagowało. Z chwilą zaczął też wolno chodzić cały komputer, pomyślałem że reset pomoże. Po zresetowaniu już w ogóle nie mogę wejść na swoje konto, system się ładuje ( jest róznica w prędkości, robi to znacznie wolniej ), a gdy wpisuje hasło i wchodzę na konto to pojawia się jedynie biały ekran z którym absolutnie nic nie mogę zrobić. Udało mi się jednak wejść na konto w trybie awaryjnym, na którym teraz siedzę. Skanowałem komputer dwoma antywirusami, początkowo Avastem w biosie ( nie wiem czy mogę napisać w biosie, mam na myśli to, że przed załadowaniem systemu ) wykrył ok. 800 zainfekowanych plików wirusami win32:vitro i win32:virtua, pod każdym pisało, że plik został Naprawiony. Nic to jednak nie dało, później skanowałem już normalnie w trybie awaryjnym, antywirus 360 Total Security wykrył za pierwszym razem ok. 45 wirusów, wszystkie usunąłem. Avast wykrył 6 wirusów i ok. 100 w międzyczasie dodał do kwarantanny, to co wykrył również usunąłem i uruchomiłem komputer ponownie. System za 1 razem w ogóle nie chciał się załadował, z 30 minut stałem na momencie w którym jest logo Windowsa, w końcu zresetowałem komputer. Za 2 razem komputer uruchomił się, jednak problem z białym ekranem po zalogowaniu jest dalej, pozatym komputer wciąż wolno chodzi. W tym momencie siedzę na trybie awaryjnym i poraz kolejny skanuje komputer antywirusem 360 Total Security który na te chwilę wykrył 23 wirusy. I to w zasadzie wszystko, nie bardzo wiem co powinienem zrobić w obecnej sytuacji, a na tym forum zawsze udawało mi się znaleźć pomoc w różnych sytuacjach.

Jeśli chodzi o specyfikacje komputera, to;

Procesor AMD FX 6300 3.5 GHz

Graficzna GeForce GTX 650 Ti Boost

RAM 8 GB

Zasilacz XFX Pro 450W

Płyta Główna MSI 970A-G46

System Windows 7

Jeżeli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje to dajcie znać.

Mały Edit, zrobiłem przywracanie systemu ( wiem że nie myślę i dawno powinienem to zrobić ) i nagle wszystko działa jak dawniej, wirusów też nic już nie wykrywa. Myślicie że powinienem jeszcze coś zrobić, sprawdzić czy cokolwiek innego czy mogę już być spokojny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...