Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dikey

Rozwiązany: Problem z przekręconym komputerem.

Polecane posty

Witam. Czy jest możliwość sprawdzenia fabrycznych ustawień podzespołów komputera? Komputer zakupiłem 2 lata temu jako składak z Komputronika. Na początku występowały problemy z kartą graficzną, kolega kupił identyczną. Poprosiłem go aby sprawdził swoje taktowanie i napięcie w programie MSI Afterburner po czym okazało się, że moja karta była bardzo przekręcona co powodowało hieroglify i restarty komputera. Po roku użytkowania spalił mi się zasilacz, który został wymieniony na gwarancji. Teraz ponownie dzieją się jakieś problemy. Komputer co jakiś czas (nie zawsze przy obciążeniu, ba zazwyczaj w stanie spoczynku po ruchu myszką) po prostu się zawiesza, czasem się odwiesi (myszka wtedy zlepia się w kolorowy piksel lub zostaje w takiej ikonce w jakiej miała ostatnią funkcję czyli np. standardowy kursor potrafi zamienić mi się na stałe w palec wskazujący) i cały komputer zaczyna się co chwilę bardzo zawieszać, restart ręczny wtedy pomaga, lub po prostu sam się restartuje bez powodu po czym windows wywala błąd systemu, jakoby był on źle zamknięty. Chcę sprawdzić czy zasilacz jak i procesor nie są przekręcone tak samo jak była karta graficzna. Czy istnieje jakiś program lub czy mogę sprawdzić to gdzieś w systemie/biosie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem chodziło mi bardziej o napięcia. Czy nie są zbyt niskie/wysokie jeśli chodzi o jego moc względem procesora, karty itd.

Co do samego problemu chcę chwilę się wstrzymać ponieważ zakupiłem nową kartę graficzną i mam nadzieję, że to naprawi mój problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...