Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawias

Diagnoza sprzętu

Polecane posty

Witam. Moja sytuacja przedstawia się następująco: kupiłem ostatnio nową płytę główną (Asrock H61M-GS), procesor (Intel Celeron Dual Core G1620), pamięć RAM (Goodram DDR3 2GB) i zasilacz (Fortron FSP (FSP350-60APN 85+) 350W). Chciałem jednak tego wszystkiego używać razem ze starym Radeonem oraz dyskiem twardym, co do których nie miałem pewności że działają. Podczas uruchamiania wszystkie wiatraki (nawet ten z karty graficznej) ruszyły, jednak z monitora straszyło "no signal". Sprawę utrudnia fakt, iż głośniczek odpowiadający za pikanie po uruchomieniu kompa nie działa po przełożeniu do nowej płyty.

Moje pytanie: czy bez dysku lub GPU komp miałby szansę na dotarcie choćby do ekranu BIOS-u, co ułatwiłoby diagnozę?

PS. A może to po prostu wina kabla VGA? Możliwe jest, by po ponad pięciomiesięcznym leżeniu się zepsuł, czy coś?

PS2. Chciałem uruchomić go z Radeonem HD7770 kolegi, ale nie dało się go podłączyć, bo brakowało u mnie jednego kabelka, który u niego wychodził z zasilacza. Da się coś z tym zrobić?

PS3. Nie wiem także, gdzie w nowej płycie można podpiąć kabelek odpowiedzialny za diody.

POMOCY!!! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dysku komputer oczywiście można śmiało odpalić i używać (np. uruchomić system z płyty CD czy pendrive). Bez grafiki nie przejdzie POSTu.

Próbowałeś odpalić komputer na zintegrowanej karcie graficznej?

Odnośnie HD7770, to jak mniemam po prostu potrzebujesz przejściówki 2xMolex -> PCIe. Kosztuje parę złotych. Co do diod, to wszystko jest w instrukcji od płyty głównej (jak nie masz w wersji papierowej, to możesz pobrać ze strony ASRocka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...