Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gwman1

Zepsute złącze Dvi w karcie

Polecane posty

Witam

kupiłem nie dawno nowy monitor benqu xl2411z okazało sie ze mam artefakty na ekranie czerwone - niebieskie piksele padnięte pewnie złącze dvi na karcie

podłączyłem przez hdmi ale nie ma obsługi 144 hz jakiej wymagam to wiec kupiłem przejściówkę z minidisplayport na DVI a tu dalej nie ma obsługi 144hz pokazuje monitor jako digital a powinna byc monitor ma w dokumentacji obsługuje te same tryby co w Dvi ale nie ma portu DP to ja juz nie wiem kupić nowa kartę czy jak . widziałem na ebayu droższe przejściówki mini disply port z usb do zasilania może te będą działać normalnie z obslugą 144 hz mial ktoś z tym do czynienia ?

ps : jak wcześniej pisałem bardziej sie rozpisałem ale cały ekran miałem w pasach całkowicie się rozwaliło złącze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nie dawno nowy monitor benqu xl2411z okazało sie ze mam artefakty na ekranie czerwone - niebieskie piksele padnięte pewnie złącze dvi na karcie

To nie jest objaw padniętego złącza DVI. Ja bym raczej obstawiał padnięte pamięci na karcie. Byłbyś w stanie zrobić screenshota z ekranu i sprawdzić, czy na na nim widać artefakty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Processor:

Intel i5 3570k 3.80 Ghz@ 4.00 Ghz

Motherboard:

Gigabyte z77x-d3h

Cooling

Thermalright macho 140 hr-02 bw

Fans

F x2 120mm T x2 120 mm B x1 120 mmm

Ram

Corsair XMS3 8GB DDR3 1600 MHz mhz

Power supply:

Antec True Power Trio 650 w

Video Card:

PowerColor Radeon 7870 Ghz Edition

SoundCard:

Xonar D1

HDD:

Seagate Constellation ES 1TB

Case

Zalman Z3 Plus

I ja nie chce wiedzieć czemu mam artefakty tylko jak mam osiagnąć 144 hz bez dvi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI nie obsługuje częstotliwości 144Hz w full HD (tzn. 2.0 obsługuje, ale ten standard istnieje głównie na papierze). Pozostają DP i DVI.

Karta ma dwa wyjścia DVI - jedno obsługuje dual link, drugie tylko single link. Upewnij się, że podłączyłeś kabel do tego, które obsługuje dual link oraz że sam kabel obsługuje dual link (z tego co się orientuję, to BenQ daje kabel single link), być może to tutaj jest problem. Jeśli nie, to musisz skołować adapter DP - Dual link DVI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie upewnij się, że używasz kabla, który wspiera DL DVI. Single Link nie wspiera tak dużych częstotliwości i podłączenie złego kabla może objawiać się różnie.

Niestety trzeba użyć aktywnego konwertera DP<->DVI jeśli chcesz podłączyć to do portu DP. Porty DisplayPort++ są kompatybilne wstecz z DVI, ale tylko z Single Link. Ważne jest jednak również to, żeby adapter pozwalał na konwersję do DL DVI. SL nie wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...