Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Komuszon

Nie grają albo słuchawki albo głośniki

Polecane posty

Witam.

Po sformatowaniu kompa(Windows 7) razem nie mogą współdziałać słuchawki jak i głośniki.

Musze ustawić jedno z nich, jako urządzenie docelowe żeby grało, wtedy drugie nie działa.

Co ciekawe jednak, kiedy odpalam test dżwiękowy nie działającego urządzenia, słychąc dżwięk testu.

Dodam że przed formatem, na Windows 7 słuchawki i głośniki współgrały bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze sprawdziłem, ale płyta główna to VIA P4M900 / VIA VT8237A. Słuchawki podłączone z przodu, głośniki(tu niespodzianka) z tyłu ]:-> . Sterowniki jakieś tam zainstalowałem, jednak te najnowsze ze strony Relteka nie chciały się zainstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zintegrowaną kartę dzwiękową Realteka, to spróbuj tego:

-otwórz panel sterowania Realteka

-kliknij "Zaawansowane ustaw. urządzenia" i tam powinno być zaznaczona "Wyciszenie urządzenia tylnego wyjścia....." po czym daj OK

-teraz kliknij żółtą ikonkę folderu (ponad widokiem styków audio, a pod przyciskiem z poprzedniego punktu) i tu wybierz "Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego".

Po tym powinny działać i głośniki podpięte pod płytę główna, i słuchawki przy panelu przednim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku:

Nie jestem pewien czy dobrze sprawdziłem, ale płyta główna to VIA P4M900 / VIA VT8237A

To jest chipset, a nie płyta. Tę znajdziesz w CPU-Z, zakładka Mainboard. Dla pewnosci możesz wrzucić obrazkek z tej zakładki.

Poza tym:

http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/p4-series/p4m900/

Audio:

VIA Vinyl? HD Audio (AC'97 integrated)

VIA Vinyl? Gold HD Audio (PCI companion controller)

Ja tu żadnego Realteka nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o Asusa P7H55-M. W takim razie ta płyta główna ma Realteka (konkretnie ALC887) więc jeśli nie widzisz nigdzie menadżera, to podejrzewam że nie masz odpowiednich sterowników. Na stronie Realteka znajdziesz najnowsze sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...