Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paimon

Program Antywirusowy.

Polecane posty

Witam.

Od jakiegoś czasu mam avast! Free Antivirus. Wcześniejszy antywirus był avast! Home Edition 4.8. Usunąłem go bo od razu po uruchomieniu zacinał mi się na parę sekund. Nowy zainstalowałem i okazało się że ma duże luki. Doczytałem się na necie że Malwarebytes Anti-Malware działa z Avatsem, więc go ściąłem i przeskanowałem komputer... wykrył 6 robali. I tu moje pytanie czy jest jakiś dobry, w mierę dobry antywirus? Ten avast 4.8 dawał rade sobie nawet dobrze, ale miał wady w skanowaniu systemu, strasznie długo to trwało i codzienne aktualizacje i zawieszanie komputera. Kolega polecił mi ComboFix, używam go czasami ale nie wiem co on dokładnie robie. Poszukuje darmowego(Brak kasy i pracy) Antywirusa. Help my!.

Pozdrawiam....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne skanowanie antywirusem zawsze trwa długo, bo antywirusy mają do sprawdzenia dużo plików i wszystkie muszą odczytać. Malwarebytes' jest wyspecjalizowanym skanerem, który celuje w nieco inny typ zagrożeń (jest uzupełnieniem antywirusa). Skoro Avast! tnie, to możesz spróbować z programami takimi jak: AVG, 360 Internet Security lub COMODO Internet Security.

Kolega polecił mi ComboFix, używam go czasami ale nie wiem co on dokładnie robie.

W to, że nie wiesz co ten program robi akurat nie wątpię. To jest bardzo potężne narzędzie, które użyte w nieodpowiednim momencie może nawet całkowicie rozwalić system. Należy go używać tylko pod nadzorem kogoś, kto wie jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wchodzisz na jakieś podejrzane strony i nie klikasz w dziwne maile, to powinno wystarczyć. Jeśli chcesz nieco lepszego zabezpieczenia, to możesz Avasta wymienić na jakiś pakiet Internet Security (dwa darmowe podałem w swoim ostatnim poście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...