Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dudzio

Po podłączeniu TV ... zwalnia internet

Polecane posty

Hej, jestem kompletnie bez pomysłu o co chodzi :o

Komputer mi śmiga jak na swoje możliwości całkiem sprawnie. W ferie robiłem nawet format. Problem pojawił się, kiedy do komputera podłączyłem po HDMI telewizor (Toshiba 40L7335) i powieliłem obraz z pulpitu. Wszystko wygląda pięknie, obraz żyleta, gierka na TV miodna, tylko że... internet muli :|

Strony ładują się potwornie długo, nawet wyszukiwanie w google potrafi trwać minutę. Strony mogą się też w ogóle nie wczytać. Ściąganie na Steam idzie przez 5 sekund maksymalną prędkością łącza, a potem sie wlecze z prędkością 30kb/s - 100kb/s albo w ogóle na dłuższą chwilę staje.

To na 99,9% nie jest problem internetu, bo na tablecie śmiga jak ta lala w tym samym czasie. A poza tym, kiedy w sterownikach AMD wyłączę telewizor (nawet nie muszę wyciągać kabla) to wszystkie niedogodności ustają i internet hula super.

Inną dolegliwością którą zauważyłem, ale raczej nie mająca związku z zamulającym internetem jest to, że po powieleniu obrazu na monitorze nie trzyma mi się jakby v-sync. Przy przewijaniu stron widać jak po obrazie przepływa falka.

Korzystam z systemu Windows 7 64bit i przeglądarki Chromee (ale na IE jak sprawdzałem jest tak samo).

Ktoś coś gdzieś? Co to się dzieje niedobrego? ;<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewien trop. Mianowicie, kiedy telewizor był podłączony do PC, to nie odbierały kanały z anteny (DVB-T) albo pojawiały się artefakty. Okazało się, że kable leżą zbyt blisko siebie i krzyżują się. Po odpowiednim ułożeniu kanały telewizji zaczęły działać, a na komputerze... internet przyspieszył do pełnej prędkości...

Już chciałem odtrąbić sukces, kiedy po pięciu minutach jego prędkość znowu spadła, ale do ok. 100kb/s i kolejny raz zaczęła się pojawiać ta amplituda od 100kb/s - 1MB/s. Jedyny plus z tego taki, że internet nie zwalniał do zera jak to miało w momencie kiedy "kable się krzyżowały".

Czy może te fakty rozjaśniają komuś pogląd na mój problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystkie informacje już masz. Coś jest nie tak z ekranowaniem kabli i wytworzone pole elektromagnetyczne zakłóca sygnał. Poza kablami warto sprawdzić zasilacz, bo on również potrafi wytwarzać spore pole (zwłaszcza, jeśli jest to zasilacz niskiej jakości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca tak. Zauważyłem dzisiaj, że póki grałem na Steam w grę, to pobierał on inną grę z maksymalną prędkością, a kiedy z gry wszedłem do pulpitu to zaczęła spadać. Do momentu kiedy znowu aktywowałem grę :O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nadal może być to. HDMI może działać w kilku różnych trybach i przesyłać różne ilości danych. Jest prawdopodobne, że dla pulpitu i dla gier są używane inne tryby wyświetlania grafiki oraz pracy portu HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...