Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Rozwiązany: Windows 8.1 - czarny ekran logowania

Polecane posty

Hej!

Mam ogromny problem, nieumozliwiajacy mi uruchomienie komputera.

Podlaczylem do calkiem nowego sprzetu stary HDD z SSD (SSD nowy) - po przygotowaniu PC, wszystko uruchomilo sie poprawieni z marszu do systemu i moglem sie zalogowac. Z racji nowej karty graficznej, odinstalowalem wszystko zwiazane z NVIDIA (W tym sterowniki), wyczyscilem rejestr i postanowilem uruchomic ponownie komputer, aby przygotowac go do instalacji swiezych sterow z pendrive'a. Jednakze po ekranie ladowania (Znaczek Windowsa i pierscien na dole), ekran stal sie czarny i zamiast mozliwosci zalogowania co chwila migaja na dole przyciski, takie jakie widnieja przy logowaniu (Wylacznik, jezyk) - dodatkowo, jesli rusze myszka, to pojawia sie rowniez myszka. Zalogowac sie nie moge i calosc stoi w taki sposob. Probowalem uruchomic ponownie, wylaczyc i wlaczyc, ale nic nie pomoglo. Komputer chyba przechodzi w stan hibernacji, stad wyglada, jakby nie mogl zresetowac ustawien.

Nie mam wejsca na plyte, stad nic z Windowsem nie zrobie - chyba, ze zbootowalbym pendrive'a. Tak wiec czego to jest przyczyna? Dysku, sterownikow? Dodam, ze nie ma problemu z wejsciem do BIOSu - jednakze nie wiem, co moglbym z tej perspektywy zrobic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. system był instalowany na innym komputerze niż ten, na którym chciałeś z niego korzystać? W 99% przypadków to się kończy sporymi komplikacjami i najlepszym wyjściem jest reinstalacja systemu na komputerze, na którym chcesz korzystać z danego dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo. Po prostu przelozylem dysk z jednego komputera, do drugiego, a na tym wlasnie HDD byl juz zainstalowany system i pozostale pliki (Gry, filmy, muzyka i inne takie) - kilka razy uruchomil sie w porzadku, ale po usunieciu sterownikow GeForce'a i restarcie - juz nie wstal poprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zbootowalem system na pendrive'a - zainstalowalem na SSD, tyle ze iso, jakie mialem dotyczylo wersji Windows 8.1 9600 build - to chyba jakas testowa lub przedpremierowa, prawda? Mam oryginalny klucz i chcialbym zaktualizowac do najswiezszej wersji i zarejestrowac ja w sposob legalny - jak moglbym to zrobic? W internecie takich informacji wprost nie znalazlem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest najnowsza? Z tym, ze nie prosil mnie o klucz przy instalacji (Ktora odbyla sie blyskawicznie) - ale aktualnie chce, abym aktywowal Windowsa (Wyswietla sie znak wodny). Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak podac klucz, tak? A swoja droga - caly Windows jest po angielsku, a w opcjach nie moge zmienic jezyka - jest jakis sposob?

Dodatkowo - wyswietla mi sie znak wodny z informacja jaki to Windows. Co z tym zrobic? Okazalo sie, ze ISO, z ktorego instalowalem oryginalnie bylo wersja przedpremierowa, czy cos w tym rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja RTM jest binarnie zgodna z tą, która trafia potem na półki sklepowe, więc nie powinno być problemów.

Znak wodny powinien zniknąć po aktywacji (chyba, że jest na nim jeszcze jakaś informacja, co też możę się zdarzyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aktualizacje będą obowiązywały, bo to jest normalna wersja systemu, którą MS rozpowszechniał np. za pomocą MSDN i TechNetu. Jeśli boisz się, że coś może być nie tak, to zainstaluj system raz jeszcze, ale moim zdaniem to nie jest konieczne.

Właśnie, jeśli o wersję językową chodzi - w przypadku części wersji można użyć pakietu lokalizującego, ale to nigdy zbyt dobrze nie działało. Lepiej jest, albo zostać przy wersji angielskiej, albo przeinstalować system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...