Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darkusbloody

Rozwiązany: Zalman z3 plus i nie działające 3 z 4 wiatraczków w obudowie

Polecane posty

Witam, niedawno zakupiłem z pomocą forum CDA nowy PC z obudową Zalman z3 plus przez morele, przy okazji korzystając z usługi montażu. Gdy podłączyłem go u siebie. Okazało się ze 3 z 4 wiatraków obudowowych nie dziala(2 wiatraki górne i wiatrak tylny). Kable tych 3 wiatraków widać ze idą do panelu przedniego.

Z góry dzięki za pomoc.

1 obrazek- wnetrze pc jak widac

2 obrazek- przez tą dziwna przejsciowke połączony jest kabel od tylnego wentylatora gdzieś do przedniego panelu

3 obrazek- 2 kable od górnych wentylatorów podłączone do 2 innych kabli które idą mniejwięcej do przedniego zasilacza tak jak kabel w obrazku 2

4 obrazek- widoczna wewnętrzna część panelu przedniego

5 obrazek- z przedniego panelu wychodzi kabel, który na zdjęciu podłączony jest do wejścia JFP1

Tylko wiatraki podłączone do przedniego panelu nie działają, jako gracz obawiam się że mimo 2 wiatrakow na grafice+ wiatraka na procesorze+ wiatrak na zasilaczu, pc moze sie przgrzewac, czy te wiatraki z dodatkiem 1 działającego wiatraka obudowowego z przodu zapewnią chłód i przewiewność we wnętrzu obudowy?

Jeśli nie, to czy jest możliwość abym (jako nowicjusz w budowaniui pc) zrobic coś celu rozwiązania problemu, czy tez powinienem skorzystać z gwarancji żeby morele.net mi popodlaczano kable od pozostalych wiatraków?

post-985379-0-51557900-1401982024_thumb.

post-985379-0-86725400-1401982274_thumb.

post-985379-0-11916100-1401982327_thumb.

post-985379-0-70250900-1401982372_thumb.

post-985379-0-70286900-1401982401_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable z 2 obrazku idzie od wentylatora do przedniego panelu (regulatora obrotów) ? Jeśli tak to podłącz ten przewód z regulatora do molexa z zasilacza a odepnij od tylnego wentylatora .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje, siedze od wczoraj na tym gratem i nerwowo nie wytrzymuje xD

w necie same recenzje, ni da sie znalezc zadnego poradnika ani niczego

zaraz napisze czy cos to dało

Chodzi ci o ten zolto czarno czerwone kabelki?

Kabel jest jakąś połowę za krótki, w jaki sposob mam go przeprowadzic na drugi rog obudowy do zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz ma modularne kable jeśli nie masz wolnego molexa to musisz podpiąć do zasilacza ten przewód (musiałeś takowe dostać razem z zasilaczem) i dopiero wepnij go do molexa wychodzącego z panelu przedniego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tobie skumalem ze korzysta sie z molexow do zasilania wiatrakow:

-znalazlem jakimś dziwnym sposobem nastepny molex i podlaczylem go do tylnego wiatraka - dziala

-odlaczylem i podlaczylem molex od gornych wiatrakow- drugi wiatraczek poczuł wolę życia

Dzięki za pomoc, dzięki tobie udało mi się rozpracować o co biega i co zrobić, choć trochę zadziałał "cud" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...