Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arni14

Problem z zasilaczem i z dyskiem twardym

Polecane posty

Mam same problemy z komputerem. Kończy się jego gwarancja, więc chciałbym jeśli to możliwe z niej skorzystać.

1. Zacznę od zasilacza. Po zakupie komputera zasilacz strasznie grzał się i było czuć od niego spalenizną. Przy bardziej wymagających grach takich jak Bf3 po 15 min był spadek klatek przez co nie można było grać. Moim zdaniem było to spowodowane przez słaby zasilacz. Po dłuższym czasie doprowadziło to do jego spalenia. Nie pamiętam co to był za zasilacz, ale wymienili go na Cube Max 500W (chyba to z I-Box). W grach jest dalej ten sam problem i grzeje tak samo, tylko że smrodu teraz nie czuć. Czytałem, że te zasilacze nadają się tylko do wymiany. Czy nie jest zasłabły?

vq18iq.jpg

Specyfikacja:

Procesor: AMD FX-4100 3.6GHz

Płyta: Ascrock 960gm/u3s3 fx

Karta graficzna: GTX 660 Ti 2GB

Ram: 2x 4GB DDR3

Dysk twardy: WDC WD10EALX

Napęd: DVD-REC Samsung

2. Także mam problem z dyskiem. Przez długie ładowanie się map w Bf4 do 5 min, sprawdziłem go HD Tune i trochę się zaniepokoiłem wynikiem. W jakim stanie jest ten dysk?

8zij47.jpg

2vvug5h.jpg

2m6pqhz.jpg

Error Scan nie jest pełny, bo za pierwszym razem sprawdziło ok. 70% i był bluescreen. Ale dalej już nie było uszkodzonych sektorów i wynik był podobny do tego.

302995l.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest kiepski, ale nie sądzę by Ci go wymienili w ramach gwarancji. Co innego dysk twardy - po nim jasno widać, że jest niesprawny.

Co do spadku wydajności, to sprawdziłbym, czy temperatury podzespołów nie są zbyt wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że zasilacz do niczego. Gwarancja tego nie obejmuje. Ale dobrze wiedzieć, że muszę kupić nowy. Dysk mógł się uszkodzić w tedy kiedy zasilacz spalił się. Tak samo jak i z płytą główną, bo wysłałem na gwarancję ją i okazało się, że usb były popalone więc wymienili na nową.

Temperatura oprócz zasilacza zdaje mi się poprawna, ale jeszcze to sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...