Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GlobusCGB

Gry na moim laptopie się zacinają

Polecane posty

Witam wszystki mam taki problem z lapkiem od paru dni ze gdy gram w gry to sie zacinaja i dzwiek tak samo dzieje sie to tak po około 5-15min grania i co chwila sie tak robi :/ dane mojego lapka

Grafika GeForce GT 635M (2gb)

Procesory Intel® Core i3-311M CPU 2,40GHz

pamiec Ram 6gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma zdecydowanie zbyt wysoką temperaturę, a jeśli mogę spytać jaki to jest dokładnie model laptopa? Zastanawiałeś się nad podkładką chłodzącą może? Odpowiednio dobrana będzie w stanie zbić trochę te temperatury..

EDIT: Po zdjęciu widzę że to Lenovo, więc takie temperatury w stresie dysku mnie nawet nie dziwią, w końcu ulokowanie tego dysku jest wybitnie wręcz niekorzystne dla niego..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam ten sam model laptopa i...polecam kupić najzwyklejsze w świecie sprężone powietrze i porządnie go odkurzyć. Niby nic a potrafi zdziałać cuda. Co do samych podstawek chłodzących - mam o nich dość marną opinię po przebojach wszelakich z moim sprzętem. Równie dobrze sprawdzi się bloczek kartek podzielony na cztery mniejsze i podłożenie ich pod rogi notebooka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w lenovo jest ten problem że dysk umiejscowiony jest w centrum laptopa, do którego nie dochodzi chłodzenie, więc powietrze pomoże przeczyścić chłodzenie itd, ale nie zmieni położenia dysku. Dysk nadal się będzie nagrzewał. W tym wypadku podkładka jest b. dobrym pomysłem, i choć są osoby które się ze mną nie zgadzają to jednak moje testy nie pozostają złudzeń- podkładka chłodzi i obniża temp. dysku o przeszło 10 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna, jak już wspomniałeś. Inna sprawa, że z tumanami kurzu wydobywającymi się z układu chłodzenia nawet najlepsza podkładka nic nie zdziała. Tak więc - polecam zacząć od najtańszych sposób, a dopiero potem inwestować w cokolwiek, bo efekt może być...rozczarowujący, nazwijmy to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurzu, ja się jak najbardziej zgadzam, ale to nie zmieni faktu że przedmuchanie laptopa nie zmieni w magiczny sposób położenia dysku. Dysk w Lenovo nie grzeje się dlatego, że układ chłodzenia jest zakurzony, tylko dlatego że chłodzenie go po prostu omija i tu jest problem. Takie zagospodarowanie miejscem spowodowało, że dysk jest ułożony w najmniej pożądanym miejscu...na chłodzenie przeczyszczenie jak najbardziej pomoże, nie kwestionuje tego. Ale żeby zbić temp. dysku będzie potrzeba więcej niestety..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się bardziej do problemu przedstawionego w pierwszym poście tematu aniżeli do czegokolwiek innego. Dysk rzeczywiście jest w dość nieciekawym miejscu, co nie zmienia faktu, że skoro wcześniej wszystko działało w miarę dobrze, to nie on jest głównym winowajcą. Komponenty same z siebie nie osiągają raczej kosmicznych temperatur im są starsze.(Pomijając oczywiście kwestię past wszelakich.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak tylko wrócę do tego zdjęcia z jednego z pierwszych postów..zauważ że temperatury procesora i karty są jak najbardziej OK, natomiast tylko temperatura dysku jest o wiele za duża;) Ale z jednym się zgadzam z Tobą, najpierw niech będzie przeczyszczony laptop, potem niech dokupi podkładkę i będzie wszystko w porządku wink_prosty.gif

W moim przypadku było jednak bardzo podobnie, dysk nie uaktywniał takich temperatur wysokich od początku, dopiero od niedawna tak dawał popalić..i tak jak mówiłem podkładka pomogła;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...