Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nothrim

temperatura procesora intel core i5 2500k po wymianie pasty

Polecane posty

Witam. Z racji tego ,że musiałem sprawdzić działanie procka kolegi rozebrałem chłodzenie.

Przy ponownym złożeniu wszystkiego (chłodzenie boxowe ,procesor intel core i5 2500k) zaaplikowałem pastę termoprzewodzącą (Arctic Silver 5 ) i teraz nie jestem pewny czy nie popełniłem gdzieś błędu, nie wiem czy temperatury nie są zbyt wysokie.

Screeny :

1. Odpalona przeglądarka skype i antywirus. post-328042-0-65330200-1400778799_thumb.

2. Obciążam procesor obliczeniami symulacji dymu w 3d post-328042-0-53819200-1400778808_thumb.

jeśli mam zmierzyć jakimś innym programem proszę o nazwę.

Proszę o pomoc/poradę.

edit. Jeszcze troche sie rozgrzal i zatrzymal sie na czyms takim post-328042-0-12049000-1400781392_thumb.

edit 2. pierwszy screen po obciążeniu foobarem ,przegladarka z youtube i 5 kartami i renderowaniem 3d, drugi po wylaczeniu wszystkiego i 5 minutach na "uspokojenie"

1.post-328042-0-67816600-1400781292_thumb.

2post-328042-0-91744700-1400781310_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor maksymalną dopuszczalną temperaturę ma na poziomie 72.6°C, więc ja bym go tak nie katował. Wiadomo, że obecne procesory to mocne konstrukcje i ciężko je uszkodzić temperaturą, ale byłbym ostrożny. Albo coś źle złożyłeś, albo nie siedzi w przewiewnej obudowie.

EDIT: Druga sprawa, że za oknem upały i podzespoły dostają w kość ;) Pasta też potrzebuje trochę czasu na wygrzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tyle ,że procesor nie jest kręcony ani nic, i teraz nie wiem jak sobie poradzić z tą temperaturą. Rozebrałem wszystko jeszcze raz, pozbyłem się nadmiaru pasty( postarałem się żeby warstwa była możliwie cieniutka) i przyczepiłem chłodzenie w nieco innej pozycji (obrót o 90 stopni) i jedyne co osiągnąłem to post-328042-0-72504100-1400785748_thumb. przy czym ten max tutaj to temperatura przy odpalonej przegladarce ,skype i foobarze biggrin_prosty.gif , wprawdzie teraz zjechało do 45-46 ale pewnie dlatego ,ze nic akurat nie wczytuje

edit, co do obudowy to jest to stary Brutus http://www.morele.ne...-bt-410-397103/

a wszystkie kable przed chłodzeniem starannie poupychałem po kątach.

Dodatkowo chłodzenie jest raczej dociśnięte, jak za nie złapie to mogę "majtać" całą obudową ,więc luźno nie siedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury rdzeni są o wiele za wysokie. Wentylator się kręci? Może chłodzenie źle przylega, sprobuj zamontować go jeszcze raz, przed tym wyczysc dokladnie alkoholem procesor i chlodzenie. U mnie na Q9400 max temp rdzeni wynosi 64 stopnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie procesor miał temperatury przed rozebraniem chłodzenia? Przy drobnych czynnościach 65*C na jednym z rdzeni to dość ciepło. W grze pewnie byłoby powyżej 80*C. Zdjąłeś nadmiar pasty co już jest niepokojące. Pastę powinno się aplikować raz. Takie czynności nie sprzyjają temu, że pasta jest równomiernie rozsmarowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety jakie temperatury miał wcześniej, zainteresowałem się tym dopiero po fakcie confused_prosty.gif

złożę go jeszcze raz i dam znac

edit

podczas gry w terrarie trzyma ~67

edit 2

wyczyscilem dokladnie ,nalozylem jeszcze raz dokladnie jak w tutorialu na stronce intela, jest troche lepiej ale bez fajerwerkow post-328042-0-84958200-1400791557_thumb.

terraria lata na ~54 stopniach czasem 50 więc jest poprawa z 67 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terraria to nie jest reprezentatywny tytuł do obciążania procesora. Masz może coś bardziej wymagającego?

EDIT: Te temperatury są już do przyjęcia. Ale tak jak napisałem, przydałoby się jeszcze dla pewności odpalić grę, która zmusi procesor do większego wysiłku wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obciązony obliczeniami 3d, nawet skypa przerywało tak się starał biggrin_prosty.gif

jak tylko się zupdatuje to odpalę go jeszcze w diablo III i zedytuje post

post-328042-0-11735700-1400792548_thumb.

edit

a tutaj mierzone tylko na diablo( niestety nie mam teraz zadnej sprzętożernej singlowej gry)

post-328042-0-30467200-1400792984_thumb.

zostawiłem cały ekran ,żeby było mniej więcej widać w jakich warunkach biedak pracował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś pograć z 20min przynajmniej :P Proc w kilka minut nie zdążył się nawet dobrze zagrzać. Detale też wypada podnieść, nawet gdyby miało trochę gorzej działać przez słabszą kartę graficzną (wybacz nie wiem jaką posiadasz i czy masz ustawienia na full detal).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bylo full, moglo wygladac dziwnie ,bo na pierwszy plan wyciagnalem aplikacje od temperatury. Porobie mu poważne testy przed snem i zedytuje post. Stres test intel burnem to dobry pomysl ?

edit screen po 30 minutach gry w dote 2( gra nadal trwa ) post-328042-0-97309500-1400797416_thumb.

edit 2: i jeszcze z rana, temperatury przy normalnym użytkowaniu-internet,muzyka itp. post-328042-0-78438200-1400837834_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie szkoda proca na takie udręki. Chyba, że ma być wykorzystywany do poważnych symulacji. Jeśli nie, rundka w Diablo wystarczy.

EDIT: Jedynie temperatury w grze są na granicy, ale można to już zostawić. Uroki boxowego chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu z racji tego, że sam mam dokładnie ten sam model procka. Po wymianie karty graf z ryczącej gtx 470 usłyszałem w końcu dość niepokojącą głośną pracę boxowego coolera. Po załączeniu HW monitora okazało się, ze procek w idle ma 50 stopni a po załączeniu bf4 na full detelach - 98 stopni. Trochę się przeraziłem i zdjąłem chłodzene, przeczyściłem radiatorek i temperatura w idle spadła o 5 stopni a na max obciążeniu cały czas dochodziła do 98 stopni. Wobec braku pomysłów kupiłem chłodzenie Fera 2 bodajrze. Temp w idle spadła do 28 stopni a pod obciążeniem do 52 stopni. Bez problemu podkręciłem procka do 4.3 GHz i teraz w idle ma 39 stopni a w stresie (OCCT) 56 stopni. Jaki wniosek - kup dedykowane chłodzenie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...