Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NieSmie

Router do +/- 200zł

Polecane posty

Witam !

Jestem posiadaczem starego już Routera D-Link - DSL 2740B który od pewnego czasu zrywa internet nawet 5-6 razy dziennie.

Więc tutaj moja prośba do was ponieważ myślę o zmianie tego urządzenia na nowsze jaki polecacie do 200+ zł?

Główne wymagania to oczywiście WiFi (posiadam w domu 5 komputerów + ps3)

Mam podpisaną umowę z Neostradą (orange) 10mb/s.

Mam jeszcze pytanie odnośnie kabli ponieważ mój sprzęt ma już ponad 5 lat a słyszałem że kable idące od telefonu do routera zmieniły się więc jak to wygląda na tę chwile ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie stawiałbym na jakiegoś TP-Linka. Prowadzę serwis komputerowy i z doświadczenia powiem tak, póki nie pojawiły sie na rynku, de facto chińskie TP-Linki wiecznie były problemy z routerami, a zwłaszcza własnie z D-linkiem, do któego mam taki uraz, że nie chcę o tym sprzęcie słyszeć. Ogólnie jak jeżdże na jakieś zgłoszenia związne z problemami z routerem, właśnie z Dlinkami jest największy problem. Istnieje oczywiście rozwiązanie pod tytułem "wieczne uaktualnianie firmwware'u", ale to nie jest dla notrmalnego użytkownika. TP-Linki mają się po prostu świetnie. Najlepiej przejrzyj ofertę routerów np na Komputroniku, jest z czego wybrać, nie polecam konkretnego modelu ponieważ to zależy od potrzeb, ale jeśli nie będzie ustawiał firewalla na routerze ani bawił się portami, kup po prostu podstawową wersję. Będziesz zadowolony. Oczwyiście wersję ADSL.

Co do kabli, to są mity. Nic kompletnie nie zmieniło się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest na pewno router ADSL? Bo u mnie w pracy jest DSL Sprinter -> router od tepsy (taki śmieszny czarny) -> nasz router TP-Link TL-WR1043ND (zerk: http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/860794). Obsługuje około 50 urządzeń (laptopy, smartfony, PCty po kablu). Raz na ruski rok zalicza zawiechę ale nie wiem czy to wina routera czy TPSA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...