Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sonne

Router ADSL i zwiększenie zasięgu Wi-Fi - Neostrada

Polecane posty

Witam,

planuję zakup routera ADSL w cenie ok.250 zł (może być więcej, jeśli warto). Obecnie korzystam z Liveboxa 2.0 na Neostradzie 8 Mb/s (Upload ~1 Mb/s). Głównymi kryteriami jakimi kieruję się przy zakupie to:

- dobry QoS - łącze wykorzystywane przez dwie osoby. Wiem, że szału nie ma z prędkością, ale chciałbym żeby dało się w jakimś stopniu bezproblemowo korzystać z sieci na dwóch komputerach.

- dobre pokrycie sygnałem Wi-Fi. Nie wiem czy dobrze napisałem, ale chodzi o to, że drugi komputer znajduje się na parterze, a router musi być na pierwszym piętrze, a więc piętro wyżej (i tutaj zdaje się ma znaczenie polaryzacja pionowa anteny). Nie ma szans na pociągnięcie kabla, transmitery sieciowe odpadają (dwie fazy, dwa liczniki w domu). Sygnał do przebicia ma ok. 4 ściany (łącznie z sufitem). Pomieszczenia nie są duże. Sprawdzałem dzisiaj na Liveboxie - dwie kreski, ale chcę żeby było dużo lepiej (ping) i bez przerywań.

Polecono mi router TP-LINK TD-W8970 oraz Netgear DGN2200. Skłaniam się zdecydowanie ku pierwszemu modelowi. Drugi odpada ze względu na opinie o wieszaniu się routera i brak możliwości wymiany/odkręcenia anten. Co do TP-Linka - sam nie wiem - ludzie piszą, że ma bardzo przeciętny zasięg jak na trzy anteny 5 dBi. Więc wymyśliłem coś takiego:

Kupiłbym taką antenkę kierunkową:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2473&model=TL-ANT2406A i podpiąłbym ją w miejsce jednej z trzech anten w routerze. Nie wiem w ogóle czy coś takiego wypali, dlatego pytam. Rozważam także zakup AP - jednak nie mam pojęcia jakiego.

Co o tym myślicie? Który router? Jak zwiększyć jego zasięg w kierunku pokoju na parterze? Za dodatkowe akcesoria temu służące, jestem w stanie dać drugie tyle (250zł)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...