Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lech14

Rozwiązany: Zasilacz do latopa syczy

Polecane posty

Witam!

Ostatnio padł mi zasilacz w laptopie i postanowiłem kupić nowy.

Skorzystałem z Morele, tam jest takie narzędzie pomagające wybrać zasilacz/baterię.

Kupiłem ten: http://www.morele.net/zasilacz-do-notebooka-whitenergy-19v-6-3a-120w-wtyczka-5-5x2-5-mm-acer-hp-toshiba-04082-82925/ i po podłączeniu zaczął tak.. po prostu syczeć. O co może chodzić?

Laptop to Toshiba Satellite A300-1AL.

Ma 4.75A, zasilacz 6.3A, wiem, ale z tego co czytałem nateżenie może być większe. Tym bardziej, że ten zakup poradził mi ten pomocnik na Morele.

Czy to może być błąd fabryczny? Czy po prostu powinienem zwrócić zakup?

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeżeli chodzi o parametry zasilacza, najważniejszą rzeczą jest zgodność wartości napięcia (lub nieznaczne różnice rzędu 0,3V - dlatego część zasilaczy ma tolerancję podawaną jako 10,8V [11,1V]).

Jeżeli zaś chodzi o natężenie prądu to dopuszczalne są troche większe wartości.

Co do syczenia zasilacza, to żaden NIE POWINIEN się tak zachowywać. W związku z czym sugerowana jest wymiana na inny egzemplarz. Być może uszkodzona jest w nim elektronika, a to nie wróży dobrze ładowanemu urządzeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien, ale się zdarza i szczerze mówiąc niewiele z tym zrobisz, a i nie jest to powód do jakichś dużych zmartwień - ten typ tak ma i podobno przeważnie przechodzi mu po jakimś czasie. Whiteenergy nigdy solidną firmą nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylu producentów ile dusza zapragnie. Ponadto nawet zasilacz dobrego producenta nie zawsze gwarantuje 100% zadowolenia - elektronika zawsze potrafi płatać figle, a proces produkcji jest praktycznie identyczny w różnych fabrykach. Przeglądałem sam jakiś czas temu internet w poszukiwaniu zasilacza i moim zdaniem warto przyjrzeć się np. producentowi Green Cell. Przy zakupie zwracamy uwagę na parametry, wtyk oraz oczywiście na gwarancję i opinie o firmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...