Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DDzu

Programy do anonimowości w sieci - poszukuję darmowego i jak najmniej spowalniającego

Polecane posty

Witam.

Poszukuję dobrego, darmowego, z niskimi pingami programu do anonimowości w sieci. Próbowałem CyberGhost 5, ale chyba bez premium to jest on przeciętny, ma dość duże pingi... Również pamiętam, że było pisane to w którymś numerze CD-Action, ale nie mogę sobie przypomnieć w którym. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>programu do anonimowości w sieci

Czego? biggrin_prosty.gif

Jak szukasz VPN-a to lepiej wysupłać z portfela parę dolców - darmowe w większości posiadają opisane przez Ciebie wady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>programu do anonimowości w sieci

Czego? biggrin_prosty.gif

Nie wiedziałem jak to się nazywa, a nazwać jakoś musiałem.

Jak szukasz VPN-a to lepiej wysupłać z portfela parę dolców - darmowe w większości posiadają opisane przez Ciebie wady.

Wolałbym w ostateczności, chyba, że są jakieś tanie i różnica jakości jest duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jak anonimowość w sieci tak naprawdę nie istnieje. Jeśli ktoś będzie chciał namierzyć co i kiedy robiłeś, to to zrobi i tyle. Lepiej po prostu nie robić niczego, czego mógłbyś się potem wstydzić i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych przychodzi mi do głowy tylko "cebula", A.K.A. Tor, ale od razu zaznaczam, że jej anonimowość wcale nie równa się większemu bezpieczeństwu, a w praktyce może być nawet odwrotnie.

Onion routing dość skutecznie dostarcza anonimowości, konfiguracja tor browser dość skutecznie zwiększa bezpieczeństwo (blokując śmieci w stylu java/flash/cookies).

Nie wiem skąd pomysł, że zmniejsza się bezpieczeństwo przez korzystanie z tora. Zakładając nawet najgorszy scenariusz (tj. Ewa ma botnet kontrolujący sieć tora) nie tracimy praktycznie nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hakken Jednocześnie zmniejsza czujność użytkownika, co często kończy się średnio fajnie. Zwłaszcza, że spora część użytkowników tak wierzy w TORa, że nie zabezpiecza się na poziomie aplikacji, więc do TORa trzeba dorzucić jeszcze privoxy.

Jeśli chodzi o samą zasadę działania, to w przypadku ataku na sieć TOR wystarczy, że pierwszy i ostatni węzeł są przejęte/podsłuchane przez atakującego, by wydobyć wszystkie informacje z pakietu, a mając dostęp do węzła wyjściowego można wydobyć większość informacji (o ile nie zastosowano szyfrowania SSL). W obydwóch przypadkach ryzyko jest dosyć niskie, ale nie daje to pełnego bezpieczeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i ostatni węzeł są przejęte/podsłuchane przez atakującego

Co wcale nie jest częstym scenariuszem, ale nawet wtedy nie tracimy nic, bo mamy sytuację jakby tora całkowicie nie było i byśmy po prostu używali podsłuchiwanego kanału.

Jednocześnie zmniejsza czujność użytkownika, co często kończy się średnio fajnie. Zwłaszcza, że spora część użytkowników tak wierzy w TORa, że nie zabezpiecza się na poziomie aplikacji, więc do TORa trzeba dorzucić jeszcze privoxy.

Nawet najlepsze zabezpieczenie nie ochroni nas przed użytkownikami :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsze zabezpieczenie nie ochroni nas przed użytkownikami :(.

No i o to właśnie chodzi, największym zagrożeniem do naszej anonimowości w sieci jesteśmy my sami. Żadne genialne programy nie pomogą, jeśli użytkownikowi zabraknie zdrowego rozsądku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale byłem poza zasięgiem internetu przez tydzień.

Coś takiego jak anonimowość w sieci tak naprawdę nie istnieje. Jeśli ktoś będzie chciał namierzyć co i kiedy robiłeś, to to zrobi i tyle. Lepiej po prostu nie robić niczego, czego mógłbyś się potem wstydzić i tyle.

Nie chcę go wykorzystać do "niecnych" celów, tylko nie chcę, żeby strony, przeglądarka itp. zbierały dane o użytkowniku, w tym wypadku mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...