Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzikipytonzlasudeszczowego

Karta sieciowa

Polecane posty

Potrzebuję karty sieciowej, która ściąga sygnał Wi-fi z odległości ok. 15 metrów wliczając po drodze liczne ściany.

Coś takiego wystarczy - http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/#div4 ?

Smartphone'y, tablety radzą sobie z odbieraniem sygnału bez problemu w tych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby zakup access pointa. Nie zapychasz gniazda usb, slotu PCI-E, PCI ani też nie wymaga sterowników (nie wszystkie), a zasięg taki jak w routerze. Możesz ustawić go w trybie Repeater lub Client. Ja łapię sygnał wi-fi przez 4 ściany i strop na takim TP-Linku. Wymieniłem tylko w nim anteny na takie o większym zysku (8 dBi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to ma działać - podpinam do kompa zamiast karty sieciowej i ściągam sygnał? Do tego cena przebite jest trzykrotnie. Nie potrzebuję też tych rzeczy, które wymieniłeś, a nie wiem nawet co znaczą - chcę dostęp do sieci w komputerze stacjonarnym oddalonym o parę ścian od routera i tyle.

Mój problem polega na tym, że nie wiem czy taki wymóg - te parę metrów i ściana czy dwie, to jakiś specjalna przeszkoda czy norma. Znalazłem jakąś pierwszą lepszą kartę i pytam czy styknie.

Trochę się naczekałem na odpowiedź... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Access Point w trybie Client to po prostu karta sieciowa z dodatkowymi funkcjami podpinana do kompa tak jak router ( kabel Ethernet) i tak samo zasilana z gniazdka. Ma większy zasięg niż byle jaka karta zewnętrzna usb/wewnętrzna. Jak to będzie wyglądało u Ciebie - nikt tego nie powie, bo odległość to jedno, a przeszkody po drodze (tłumienie), to drugie. Więc może być tak, że upatrzona przez Ciebie karta TP-LINK TL-WN722N faktycznie "styknie". Lecz jak już coś, to proponowałbym ten sam model, ale na podstawce z przedłużaczem usb:

http://www.morele.ne...-rp-sma-355457/

Ta sama karta, tyle, że wpinana do podstawki, którą możesz sobie położyć gdzieś w dogodnym miejscu, tak, żeby lepiej łapało sygnał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...