Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yogal

Połączenie lokalne wysiada po instalacji niektórych programów

Polecane posty

Witam,

mam dziwny problem dotyczący połączenia internetowego.

Wiem, że tytuł tematu może niewiele mówić, ale to dosyć złożony problem. Mam nadzieję, że dotrwacie do końca postu.

Opiszę najpierw jak się łączę itd.

Mam Windows XP Pro i kartę sieciową Attansic L1 Gigabit Ethernet.

Moim ISP jest Netia, posiadam łącze 1Mb/s w technologii WiMAX, a także router+switch ASMAX. Wszystko działa bez najmniejszego problemu.

Kilka dni temu postanowiłem zainstalować program ProtoWall (podobny do PeerGuardian) - http://www.bluetack.co.uk/forums/index.php...ails&f_id=6 .

W skrócie: program ten filtruje pakiety w sieci instalując sterownik sieciowy. No i właśnie z tym jest problem. Po instalacji tego programu tylko gg działa. Nie mogę przeglądać stron internetowych, updatować np. antyvirusa itd - jakbym wyjął kabel z karty sieciowej.

Przywracanie systemu też nie wiele dało, dopiero po reinstalacji sterownika do karty sieciowej mogłem normalnie korzystać s połączenia lokalnego. Pomyślałem sobie - ok teraz działa, a ten program po prostu był jakiś dziwny i już nie będę go instalował.

Ale to jeszcze nie koniec.

Dwa dni później zainstalowałem VirtualPC 2007 (aby móc testować strony internetowe w różnych wersjach IE) no ten program TEŻ instaluje sterownik sieciowy "Virtual Machine Network Driver " (czy coś w tym stylu). I sytuacja ta sama, brak neta, zabawa z przywracaniem systemu, reinstalowaniem karty sieciowej (czasami muszę też wyjąc kabel z routera, podłączyć bezpośrednio do mojej karty sieciowej, połączyć się "ręcznie" poprzez utworzone wcześniej połączenie i wtedy kombinować).

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem 2 programiki LSPFix i WinSockXP Fix (szczególnie ten drugi wydawał się być remedium na moje problemy). Więc podkuszony znowu zainstalowałem VirtualPC 2007, LSPFix nie wykrył żadnych błędów ( w sumie trudno się dziwić) ale uruchomiłem WinSock Fix, po restarcie niestety dalej to samo, program nic nie pomógł.

Na szczęście mogę połączyć się z internetem poza routerem, tworząc nowe połączenie sieciowe i ręcznie je konfigurując (PPPoE) - wtedy wszystko działa bez najmniejszego problemu nawet gdy połączenie lokalne szwankuje.

Szyli podsumowując, instalacja jakiegokolwiek (tak podejrzewam) sterownika/usługi sieciowej psuje mi połączenie lokalne, ale tylko to połączenie.

Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie/będzie miał jakieś pomysły dot. tego problemu. Bardzo chciałbym uniknąć formata, ponieważ myślę, że da się to jakoś rozwiązać (to nie zaden vir, spyware itd), a poza tym gdyby po formacie zdarzyło się coś takiego to znowu będę formatował ?

Najgorsze jest to, że do końca nie wiem co jest powodem tego problemu (podejrzewam, że to instalacja ProtoWalla i jego sterownika), ale dlaczego inne sterowniki tak samo niszczą połączenie ?

Mam nadzieję, że znajdzie się na to jakieś rozwiązanie. Co prawda nie wiele programów ingeruje w połączenia internetowe, ale jeżeli w przyszłości takowy zainstaluje i znowu będę miał poważne problemy to co wtedy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Yogal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...