Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

art86

automatyczne włączanie monitora razem z komputerem

Polecane posty

Witam

*Właściwie chodzi tu o automatyczne włączanie telewizora (który jest wykorzystywany jako monitor) razem z komputerem.

Do tej pory do podłączenia wykorzystywałem kabel VGA (podłączony do TV) i przejściówkę VGA/DVI (do komputera). Gdy włączałem komputer, to telewizor automatycznie to wykrywał i włączał się równocześnie. Nic wcześniej nie musiałem konfigurować. Działało to samo z siebie.

Natomiast teraz, gdy zdecydowałem się na podłączenie za pomocą kabla HDMI (mimo szeregu zalet takiego rozwiązania) to TV przestał się sam uruchamiać. W tej chwili po włączeniu komputera muszę osobno sięgać po pilota, żeby włączyć TV który stoi pół metra przede mną :/. Nie jest to ani wygodne ani praktyczne.

Ma ktoś może pomysł od czego to może zależeć? Czy to wina kabla, karty graficznej, czy telewizora? Bo nawet nie wiem czy rozwiązania szukać w opcjach TV, czy w ustawieniach systemu na komputerze?

Telewizor: Funai 26FL552

Karta graficzna: GeForce GTX 650 Ti Boost

System operacyjny: Windows 7

Kabel HDMI: Arkas PHQ-15

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogę trochę doprecyzować problem.

Otóż kiedy komputer się wygasi po kilku minutach się wygasi nie da się go podnieść ruszając myszką/używając klawiatury. To znaczy komputer sam w sobie się podnosi, ale tv nie reaguje. Trzeba go osobno włączyć na przycisku albo pilocie.

(Wcześniej gdy był podpięty na VGA monitor wybudzał się razem z komputerem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...