Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

b3rt

Rozszerzenie zasięgu wifi - AP czy repeater?

Polecane posty

Witam.

Wydawało mi się że tworzyłem już taki temat, ale nie mogę go znaleźć, więc pewnie tylko mi się wydawało. Mianowicie do tej pory korzystałem z routera Linksys WAG200G i nie miałem żadnych problemów. Zasięg był w całym domu. Niestety, uległ on awarii i musiałem go zamienić na Netgear N150 (tylko taki miałem). Wszystko działa bez problemu, tylko zasięg wifi jest słaby. Łapie tylko w pokoju w którym jest router i w dwóch sąsiednich. Na piętrze i na parterze jest 14-16% i nie da się nawet podłączyć. Chciałbym jakoś rozszerzyć zasięg sieci, tylko nie wiem jakiego urządzenia lepiej użyć, zwykłego Access Pointa, czy jakiegoś repeatera? Np. czegoś takiego: http://www.fritzbox.eu/pl/products/FRITZWLAN_Repeater_300E/index.php. Co się lepiej sprawdzi? Zasięg potrzebuje tylko na piętrze, z AP jest ten problem że musiałby być blisko routera (nie mam możliwości przewiercenia się przez ściany) i musiałoby to być coś z dużym, mocnym zasięgiem (router jest w centralnym punkcie domu). Nie potrzebuje jakiejś super prędkości, bo wifi używam głównie przez smartfona i laptopa (do przeglądania stron). Miałbym na wydanie jakieś 200 zł, ale wiadomo, jak zawsze, im mniej tym lepiej. Net to Neostrada 10 mb/s, jeśli to ma jakieś znaczenie w tej sprawie.

Jeśli AP to jaki AP najlepiej kupić, jeśli repeater, to jaki repeater?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, pozwolę sobie podbić temat, z tym że sprawa uległa trochę zmianie. Chodzi o to, że w pokoju mam dwa urządzenia które potrzebuje podpiąć do sieci. Jedno przewodowo, drugie dowolnie (albo kablem, albo przez wifi, nie ma różnicy). Router (Netgear N150) jest na piętrze niżej + są jeszcze dwie ściany po drodze. W tym momencie w pokoju jest 20-30% sygnału, co nie pozwala nawet nawiązać połączenia. Potrzebuje zrobić coś żeby to zagrało. Nie mogę przenieść routera w inne miejsce, nie mogę też poprowadzić dodatkowych kabli. Od routera idzie już do mojego pokoju jeden kabel, ale kończy się on w gnieździe, nie jest zakończony złączem (dopiero z gniazda mam kabel podłączany do komputera). Pewnie najlepszym wyjściem byłby AP, ale musiałbym znaleźć coś z silnym sygnałem. Albo AP z wyjściem ethernetowym tak żebym miał punkt dostępu z pokoju + kabel do komputera. (o ile coś takiego w ogóle istnieje ^^'). Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...