Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lucsas

Kompuer restartuje się podczas uruchamiania

Polecane posty

Mam od jakiegoś czasu problem ze swoim PC. Komputer ogólnie ma 4 lata i jeszcze nic w nim nie było modernizowane. Od pewnego czasu komputer jednak sprawia mi duży kłopot. Często podczas uruchamiania się zawiesza się i samoczynnie restartuje - po chwili pojawia się na ułamek "niebieski ekran śmierci", który szybko znika i komputer ładuje się jeszcze raz i normalnie uruchamia się. Ale gdy już tak się stanie komputer dużo traci na swoich walorach - gry, które wcześniej chodziły bez problemu teraz mocno zacinają obraz oraz dźwięk, filmiki na youtube ładują się dłużej niż zwykle i ogólnie komputer jest zamulony.

Wymieniłem kabel od zasilacza i problem na kilka dni znikł, ale znów powrócił. Nie wiem czy to wina zasilania, czy może dysku twardego, który był bardzo mocno eksploatowany przez te 4 lata.

Dodam jeszcze, że czasem zdarza się, że komputer uruchomi się normalnie (bez restartu) i wtedy wszysto jest ok - komputer nie jest zamulony, gry chodzą normalnie itp.

Sprawdziałem temperaturę - wszystko w normie więc nie wiem co się dzieje. Prosiłbym o pomoc :)

Sprzęt:

Win 7 32-bit

Procek: Pentium dual core e5300 2.6ghz

RAM: 2GB DDR2

Zasilacz - Powertec gs430-ap12lf (430W)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałeś, jaką masz kartę graficzną, jeżeli ona nie potrzebuje osobnego zasilania, to można wziąć nawet coś takiego.

Zapewne jednak potrzebuje, w takim przypadku (właściwie powyższy Fortron też by się pewnie nadał, ale trzeba by się bawić w przejściówki, żeby kartę zasilić) może być Corsair VS450, Smart SE 530W lub CM G550M (posortowane od najgorszego do najlepszego, oczywiście wszystkie mają spory zapas mocy, o ile nie masz konfiguracji z kilkoma kartami graficznymi). Jeżeli nawet Corsair przesadnie naciąga budżet, to najlepiej chyba poszukać jakiejś używki, ale o to najlepiej zapytać w innym dziale.

No i oczywiście wymiana zasilacza nie zaszkodzi, ale też niekoniecznie to on musi być przyczyną problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...