Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rolnik47

TP-Link W8901G jako punkt wifi

Polecane posty

Używałem przez większość czasu tego routera jako domyślny router do komputera wifi itp itd. Historia byłaby o tyle piękna gdyby nie fakt, że router stał raz w złym miejscu po czym został tak jakby zmiażdżony (lekko ujmując...). Ogólnie działał ale ostatnio zaczął zrywać połączenie (raz na pół godziny internet był przez 3 minuty), a więc sięgnąłem do szafy po stary sprawdzony router (TD-8811, który też już swoje przeżył...) i postanowiłem je spiąć. Sytuacja była o tyle prosta że wystarczy zwykły lan ale tu się pojawiają komplikacje.

1. Podłączając TD-8811 do W8901G nie mogę wejść w ustawienia tego drugiego (prawdopodobnie przekierowanie ip idzie na ten pierwszy). Muszę rozłączać za każdym razem jak chcę coś zmienić w ustawieniach.

2. Nie mogę zmienić IP od tego drugiego (przy każdej jakiejkolwiek zmianie, następuje powrót do poprzednich ustawień)

3. Chodzi mi tu głównie o wifi a mianowicie sprawa wygląda tak, że wifi na moim galaxy s2 działa, a na galaxy s3 mojej matuli już z kolei nie. (Pokazuje połączenie niestabilne i kaput).

Punkt 1 i 2 są chyba bardzo ze sobą powiązane więc można je uważać jako jeden.

Czy macie jakieś rady na to? Cały czas kombinuje ale to już trwa od 2 godzin.

Z góry dzięki za uwagę.

edit. Z punktem 3 jakoś sobie poradziłem (nie wiem czemu ale musiałem kilka razy resetować router)

edit2. Z punktem 3 jednak mam problemy, punkty 1 i 2 rozwiązałem przez inną przeglądarkę (nie wiem czemu chrome nie współpracował...)

edit3. Co do tego 3 punktu... Raz działa, a raz pokazuje że niestabilne... Dziwne to troche jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...