Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 06/2014 - zawartość

Polecane posty

CDA 06/2014 trafi do kiosków 6 maja i choć w branży panuje lekki marazm (cisza przed E3), jak zwykle stanęliśmy na głowie, żeby numer był atrakcyjny. Za 15,99 zł dostaniecie 132 strony i 2 płyty DVD (a na nich Tom Clancy?s H.A.W.X. 2 PL, Overlord II i Hospital Tycoon w pełnych wersjach), a także bonus - kod do Might & Magic: Duel of Champions o wartości 5 euro (ponad 20 zł).

Okładka z Watch Dogs nie jest oczywiście przypadkowa - wybraliśmy się do siedziby producenta, by pograć w nadchodzący tytuł Ubisoftu, a wrażeniami dzielimy się na 4 stronach. Piszemy też o Fortnite (nowej, zaskakującej produkcji twórców Gears of War), Sacred 3 (zapowiedź ma nietypową formę), kolejnej odsłonie Borderlands (The Pre-Sequel) i Grid Autosport (twórcy zapewniają, że wyciągnęli wnioski z narzekań na Grida 2). Znaleźliśmy również miejsce dla najnowszej, kosmicznej odsłony Cywilizacji (Sid Meier?s Civilization: Beyond Earth) oraz kilku innych tytułów.

W beta-testach poza wspomnianym Watch Dogs polecamy polskiego Hellraida z Techlandu (FPS, tyle że pod tym skrótem kryje się First Person Slasher -czyli gra przypominająca Dark Messiah of Might & Magic). Mamy też coś dla sentymentalnych - nowe wcielenie Carmageddonu (Reincarnation) oraz War for the Overworld (remake Dungeon Keepera pobłogosławiony przez twórcę oryginału Petera Molyneuxa). Warta polecenia jest z pewnością przygodówka Murdered: Śledztwo zza grobu, w której martwy policjant prowadzi... tak, zgadliście - śledztwo. Miłośnicy sieciówek powinni natomiast zerknąć na teksty o grach Shadowrun Online oraz Magicka: Wizard Wars. Listę beta-testów zamykają Dead State (zombiapokaliptyczny erpeg) i Full Mojo Rampage (rougelike o smaku voodoo).

Wizytówką działu recenzji jest The Elder Scrolls Online, co jednak wcale nie znaczy, że bardzo tę grę chwalimy. Więcej oczekiwaliśmy też od Yaiba: Ninja Gaiden Z oraz Child of Light (ta druga gra nie spodobała nam się tak jak reszcie branży). Przychylnej reakcji doczekał się natomiast Smite - produkcja udanie odświeżająca i dynamizująca rozgrywkę typu MOBA. Recenzujemy też Dark Souls II na PC (w końcu pograliśmy też w multi), którym autor tekstu jest zachwycony. Co jeszcze? Lego The Hobbit, Trials Fusion, Shadowrun: Dragonfall, Deus Ex: The Fall (podtytuł powinien brzmieć raczej The Fail), Battlefield 4: Wojna na morzu, 2014 FIFA World Cup Brazil, Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, Wargame: Red Dragon. Łącznie oceniliśmy 24 gry.

Publicystykę zaczynamy od pozornie trywialnego pytania: ?Dlaczego lubimy grać??. Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest prosta. Developerzy stosują różne sztuczki psychologiczne, by utrzymać odbiorcę przed ekranem, a w sprawę zamieszane są też nasze uwarunkowania ewolucyjne. A czy wiecie, że graczy można podzielić na 4 podstawowe kategorie ze względu na to, z czego konkretnie czerpią w grach przyjemność? Jeśli nie - zachęcam do lektury tych 3 stron. Na kolejnych dwóch bawimy się w pogromców mitów, wytykając różne bzdury, którymi karmią nas twórcy gier akcji (np. to, że strzelanie z dwóch pistoletów naraz w rzeczywistości nie ma w zasadzie sensu). ?Zgrywanie niezdary? to natomiast przegląd produkcji, których twórcy świadomie absurdalnie utrudnili sterowanie postaciami, doprowadzając do komicznych efektów. ?Brütalna Legenda Małpiej Wyspy? to historia Tima Schafera, który chciał być pisarzem, ale mu nie wyszło, więc zamiast tego zrobił kilka wybitnych gier. W czterech felietonach piszemy o kuriozalnej próbie stworzenia reality show o twórcach tytułów niezależnych (?Pepsizm wśród indyków?), reagujemy na zamieszczony w pewnej dużej gazecie artykuł robiący z ?papierowych? erpegowców zboczeńców (?Pas cnoty +3?), polemizujemy z badaniami o szkodliwości gier (?W pułapce ?nauki??), a także pastwimy się nad rozsyłanymi przez firmy informacjami prasowymi (?Bełkot?). Zamykamy też przegląd 18 najważniejszych numerów CDA oraz prezentujemy kolejną odsłonę cyklu ?Najlepsze gry 1996-2014?. W Epitafium wspominamy o niedoszłym taktycznym FPS-ie osadzonym w świecie Command & Conquer (Tiberium), a Gry Wiecznie Żywe poświęciliśmy cyklowi The Elder Scrolls. Nie mogliśmy też powstrzymać się przed wetknięciem branży kolejnej porcji ?Szpil?.

W dziale sprzętowym dominuje wakacyjny Megakonfigurator, w którym doradzamy, jak najlepiej wydać pieniądze na sprzęt do grania (komputery stacjonarne i laptopy). Będą też testy monitorów (w tym modelu ultrapanoramicznego o proporcjach 21:9), tabletów, notebooka gamingowego, klawiatury i pada do urządzeń mobilnych Apple?a. W Trendach mierzymy się natomiast (w praktyce) z rozdzielczością 4K.

A na deser jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

Płyty DVD wypchane są po brzegi rozmaitymi atrakcjami. Oprócz trzech pełnych wersji gier (Tom Clancy?s H.A.W.X. 2 PL, Overlord II, Hospital Tycoon) mamy też aż 12 dem, gry freeware, gameplaye (w nowej formule - z komentarzami recenzentów), trailery, mody do Skyrima i Obliviona, różne bonusy. W dziale urodzinowym natomiast ostrzeliwujemy gema.

Zainteresowanym przypominamy: 6.05 (wtorek). No i zapraszamy na naszą wielką imprezę urodzinową (10-11 maja, Hala Stulecia we Wrocławiu, szczegóły w numerze i tutaj: http://www.cdaction.pl/18)!

########################SPIS TREŚCI###################

CD-Action Expo

Info

########W produkcji

Fortnite

Sacred 3

1979 Revolution

Anima: Gate of Memories

Borderlands: The Pre-Sequel

Abyss Odyssey

Grid Autosport

Sid Meier?s Civilization: Beyond Earth

Grey Goo

Ghost of a Tale

Dead State

Carmageddon: Reincarnation

War for the Overworld

Murdered: Śledztwo zza grobu

Full Mojo Rampage

Shadowrun Online

Magicka: Wizard Wars

Hellraid

Watch Dogs

############RECENZJE

The Elder Scrolls Online

Yaiba: Ninja Gaiden Z

Betrayer

Half-Minute Hero: the Second Coming

Child of Light

Dark Souls II

Lego The Hobbit

Smite

Shadowrun: Dragonfall

Deus Ex: The Fall

The Yawhg

Trials Fusion

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

The Blackwell Epiphany

Mario Golf: World Tour

Wargame: Red Dragon

Life Goes On

2014 FIFA World Cup Brazil

Finn and Jake?s Epic Quest

Mercenary Kings

Kami

Moebius: Empire Rising

Battlefield 4: Wojna na morzu

Danmaku Unlimited 2

#############PUBLICYSTYKA

Dlaczego lubimy grać?

Gry kłamią!

Zgrywanie niezdary

Wielcy branży: Brütalna Legenda Małpiej Wyspy

Felieton: Pepsizm wśród indyków

Felieton: Pas cnoty +3

Felieton: W pułapce ?nauki?

Felieton: Bełkot

Ale numer..., część 3

Najlepsze gry 1996-2014, część 3

Epitafium: Tiberium

Gry wiecznie żywe - The Elder Scrolls

Magia swobody

Mody i DLC

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK

Megakonfigurator - sprzęt na wakacje

TESTY

Tablet Gigabyte Tegra Note 7

MSI GT70 2PE Dominator Pro

Monitor 21:9 LG 25UM65

Monitor dla pro-graczy BenQ XL2420Z

Lenovo IdeaTab Yoga Tablet 10

Klawiatura mechaniczna Tesoro Lobera Supreme

Pad do iUrządzeń SteelSeries Stratus

Trendy

?ewolucja 4K

#########INNE

Impreza urodzinowa CDA

Prenumerata

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

###########################ZAWARTOŚĆ DVD

Pełne wersje

Tom Clancy?s H.A.W.X. 2 PL

Overlord II

Hospital Tycoon

DEMA

Arcadecraft

Chester

Euro Truck Simulator 2 PL

GhostControl Inc.

Gunscape

Little Racers Street

Memoria

Moebius: Empire Rising

Standpoint

The Blackwell Epiphany

The Red Solstice

X Motor Racing

FREEWARE

Adventurers Management Guild

Enviro-Bear 2000

Heroine?s Quest: The Herald of Ragnarok

Octodad

Shadows II

Z Day Shootout

MODULATOR

Mody do Skyrima i Obliviona

GAMEPLAYE

Child of Light

Dark Souls II

Lego The Hobbit

Smite

GALERIE

Carmageddon: Reincarnation

Dark Souls II

Finn and Jake?s Epic Quest

Lego The Hobbit

NA LUZIE

Obrazki i animowane GIF-y

Rysunki Marka Lenca

BONUSY

ActionMag

Alterpop

Esensja

FAQ ? wersja 3.3.1

Tapety

URODZINY CD-ACTION

Pod ostrzałem ? gem

############Pełne wersje gier

Tom Clancy?s H.A.W.X 2 PL

Gatunek: akcja

PEGI: 12

Producent: Ubisoft Romania

Wersja PL: pełna

Ocena w CDA: 6+ (10/2010)

Multi: do 8 osób

PC: XP/Vista/7/8, CPU 3 GHz, 1 GB RAM, GF 6800/ATI X1600 (128 MB)

Sequel tej zręcznościowej symulacji lotniczej to jeszcze więcej latania i strzelania, i to inaczej i lepiej niż wcześniej. Ciut większe jest też zróżnicowanie misji - w jednej gracz operować będzie jako strzelec AC-130, w innej jako zdalny pilot drona wywiadowczego. Pojawiły się starty i lądowania (także na morzu) oraz opcja uzupełnienia paliwa w powietrzu. Poprawiono w pewnym stopniu model lotu, uszkodzeń, jak również AI przeciwników. Rozwinęła się wreszcie rozgrywka wieloosobowa.

Uwaga, po zainstalowaniu gra automatycznie dokona update?u zarówno siebie, jak również klienta systemu Uplay. Do gry wymagane jest założenie i/lub zalogowanie się na konto Uplay, do którego przypisana zostaje gra. Indywidualny kod znajdziecie nadrukowany na DVD z grą.

Overlord II

Gatunek: akcja/RTS

PEGI: 16

Producent: Triumph Studios

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 7+ (07/2009)

Multi: lokalny, split screen

PC: XP/Vista/7/8, CPU 3 GHz, 1 GB RAM, GF 6800/ATI X1600 (128 MB)

Jak dobrze znów być złym. Zwłaszcza gdy ?dwójka? tak znacząco poprawia ?jedynkę?. W tej unikatowej mieszance gier akcji i strategii w czasie rzeczywistym wcielimy się ponownie w Złego, który przy użyciu hordy goblinów zwanych minionami podbijać będzie kolejne prowincje Wspaniałego Cesarstwa, wybijając lub zniewalając wszystkich po drodze. Same miniony też nauczyły się nowych sztuczek - są w stanie obsługiwać machiny, a nawet okręty wojenne, oraz korzystać z pochwyconych zwierząt jako wierzchowców. Solidnie usprawniony wreszcie został multiplayer - także w split screenie - z trybami zarówno współpracy, jak i rywalizacji. Przy okazji zaś Overlord II wciąż znakomicie wygląda i niezgorzej brzmi, więc jeśli macie chęć sprawdzić, jak dobrze jest być złym - zapraszamy.

Hospital Tycoon

Gatunek: manager

PEGI: 7

Producent: DR Studios

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 6 (07/2007)

Multi: brak

PC: XP/Vista/7/8, CPU 1,6 GHz, 512 MB RAM, GF3/ATI 8500

Nie dajcie się zwieść kreskówkowej grafice - Hospital Tycoon to prawie Theme Hospital, a wiec jednocześnie przystępna i zaskakująco złożona zabawa w administrowanie szpitalami. I mówiąc ?zabawa?, myślimy o mikrozarządzaniu każdym najdrobniejszym aspektem działania tego typu placówek - od zakupu wyposażenia, przez kierowanie personelem, po świadczenie usług. Dla pacjentów przy tym równie ważne jak dobra diagnoza i sprawne leczenie będzie to, jak prezentują się wnętrza i pracownicy, i z czasem szpital stanie się bez mała galerią sztuki. Warto też zwrócić uwagę na fabułę w trybie kampanii, bo ta jest zaskakująco interesująca.

###RAMKA

Duel of Champions ? kod bonusowy

Po wykorzystaniu w Duel of Champions kodu, który znajdziecie na płycie nr 2, uzyskacie dostęp do 10 000 sztuk złota oraz Pakietu Zestawu Podstawowego 2, czyli zestawu 12 kart. Wśród nich znajdziecie 8 zwykłych, 3 niezwykłe oraz 1 rzadką, epicką lub bohaterską, bez duplikatów i z szansą 1 na 6 na zdobycie którejś z tych kart w wersji Premium. By zrealizować kod, trzeba zalogować się na stronie www.duelofchampions.com/pl lub bezpośrednio w kliencie gry skorzystać z dostępnej w sklepie opcji ?Zrealizuj kod?. Na jednym koncie możliwa jest aktywacja jednego kodu. Kody pozostaną aktywne do 30 czerwca 2014 roku, więc za bardzo nie zwlekajcie.

post-4-0-13383500-1399014897_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie interesuje co wam się nie podobało (znaczy recenzentowi) w grze Child of Light. Po kilku godzinach grania jak najbardziej podpisuję się pod entuzjastycznymi opiniami z branży. No i ciekawe co z tym Civ5 - czy ten dodatek któy opisujecie cos wniesie do gry? Czy będzie to wersja samodzielna?

czekam na ten numer:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, jednak zrezygnuję z tego numeru. Chyba, że poproszę o to jako prezent na urodziny. :D

Aczkolwiek mocno wątpię. :)

Cieszę się jednak z GWŻ i Epitafium i mam nadzieję, że będą w kolejnych num.

PS Okładka mi się nie podoba. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dwa z trzech, to nie jest źle" - jak śpiewa jeden z wokalistów. W tym przypadku oznacza to, że "H.A.W.X 2" i "Overlord 2" są (u mnie) zdecydowanie na "tak"; "Hospital Tycoon" - raczej tak.

Okładka (tylko) dość dobra ... ale tu CDA jest samo sobie "winne" :icon_wink: , gdyż w poprzednim (tzn. obecnym) numerze dało (jak dla mnie) okładkę genialną.

Publicystyka mam nadzieję, że będzie jak zawsze ... czyli na bardzo wysokim poziomie.

Recenzje - najbardziej (na obecną chwilę) interesuje mnie gra z zapowiedzi: "Sid Meier's Civilization: Beyond Earth". Dlaczego? Od czasu drugiej części "Civilization", Sid Meier jest dla mnie (niemal) gwarantem (przynajmniej) dobrej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bardzo kupić, ale jeszcze się zastanowię. Płytka mnie nie zachwyca ( po prostu nie mój typ gier). Tekstowo na pewno jest ciekawie, ale od pewnego czasu przewaga jest po stronie PSX Extreme (mimo, że to pismo konsolowe) to ciekawsza jest zdecydowanie publicystyka. Może ktoś mi kupi na urodziny? xD :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki nie zabardzo mi przypadły do gustu, ale ciekawie będzie poczytać o Sacred 3, Carmagedon, Hellraid, Watch Dogs oraz całe tony publicystyki. Wiele tytułów nie mówi mi nic, ale może trafi się jakaś perełka wśród zapowiedzi/recenzji. Do wtorku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer kupię dla publicystyki, AR, NL i Overlorda II (kurcze, jedynki jeszcze nie skończyłem :P). W Hospital Tycoon pewnie tez coś pogram.

Jestem tez ciekaw jakie mody to do Skyrima - mam ich całkiem sporo i zastanawiam się czy mnie zaskoczą :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zawartości magazynu ciekawi mnie recenzja Child of Light. Mam zamiar kupić ten tytuł, ale najpierw chcę się o nim co nieco dowiedzieć. Reszta recenzowanych gier jakoś mnie średnio interesuje, ale jakaś perełka pewnie się trafi. Publicystykę i ciąg dalszy tekstów z numeru urodzinowego też chętnie przeczytam. Pełniaki zacne - H.A.W.X. 2 i Overlord II to świetne tytuły i nie ma co kręcić nosem. Jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki w tym numerze dość ciekawe, ale nie są to moje "klimaty"

Okładka mi się podoba.

Zawartość pisma interesująca, zwłaszcza artykuł o Watch Dogs

Numeru w tym miesiącu nie wiem czy kupię- zobaczę jak tam będzie z kasą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... kolejny numer już jest - kolejny na półkę. Ciekawe kiedy do niego dojdę jak dopiero jestem przy 11/2013 :/ (Za to newsy mogę "czytać" szybciej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem "Ale numer..." i Smuggler pomylił się o 3 lata, myląc numer 12/09 z 12/06. Ale fajnie się czytało. :) Fajny powrót do Retro-Action w Gamewalkerze. :) Może pokusicie się o reaktywację RA na stronie głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kompletnie się nie zgadzam z opiniami w recenzji Child of Light, albo graliśmy w różne gry, albo recenzentów nie kupiło nic co kupiło mnie, ale trudno, polemika by polegała na tym czemu ktoś lubi masło, a ktoś margarynę, dla p.Berlina fabuła jest do kitu, dla mnie jest świetna, bo tak, jak nie lubię baśni i wydaje mi się że z nich wyrosłem, ten unikalny klimat CoL spowodował że miałem chęć przejść ją jeszcze raz i nie bolały mnie ściany rymowanego tekstu. Fanbojem ubisoftu nie jestem, więc sporów toczył nie będę - poza jednym szczegółem:

minusy:

-brak spolszczenia

W kontekście ostatnich dyskusji o pełniakach po angielsku i tego jak redakcja broniła obecności angielskich gier, jest wg mnie delikatnie ryzykownym umieszczanie teraz jako minus, że gra nie ma spolszczenia. Druga rzecz - gra jest pisana wierszem i oddanie kontekstu całej opowieści wierszem po polsku byłoby karkołomną pracą (np. pierwsze spotkanie Aurory z błaznem), która przełożyła by się na podwyższenie ceny gry (i to zapewne o sporą kwotę) lub skończyła się oddaniem nam wersji bez wiersza, na czym opowieść dużo by straciła. Jeśli miałbym siedzieć ze słownikiem przy jakiejś grze, jednej jedynej - wybrałbym Child of Light.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...