Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair25

Problem z aktualizacją sterowników AMD w laptopie ASUS G73JH

Polecane posty

Dobry wieczór!

Ściągnąłem z oficjalnej strony AMD najnowsze sterowniki karty graficznej(ATI Mobility Radeon HD 5870). Oczywiści dobrałem je odpowiednio do mojej karty i systemu operacyjnego. Następnie rozpocząłem usuwanie wcześniejszej wersji sterowników. Postępowałem zgodnie z radamia z tej strony:

http://forum.program...j-vt103090.html

Pozostałości usuwałem programem Driver Sweeper w trybie awaryjnym. Późnej wróciłem do trybu normalnego i zacząłem instalację pobranych wcześniej sterowników. Kiedy ukończyłem instalację pojawiła się wiadomość, że w czasie instalacji wystąpiły ostrzeżenia. Okazuje się także, że nie zostały zainstalowane sterowniki ekranu AMD i najwyższa rozdzielczość ekrany jaką mogę ustawić to 1152x864. Nie mam pojęcia, co zrobić, a nie ukrywam, że zależy mi na zaktualizowaniu sterowników. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

P.S.

Nie da się zainstalować ręcznie tylko sterowników ekranu AMD? Reszta, m.in. CCC, Hydra Vision zainstalowała się, ale tylko ta jedna rzecz nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem już jaka jest przyczyna tego problemu, ale nie wiem jak ją rozwiązać. Gdy wyjdę z trybu awaryjnego i ponownie włączę komputer normalnie, to na pasku zadań pojawia się ikonka, która informuje, żę są instalowane sterowniki karty graficznej. Mimo, że zaraz po tym wchodzę w menadżer urządzeń i kończę ten proces, to i tak po chwili pojawia się to samo. Niestety nic już się wtedy nie da zrobić i zostają zainstalowane jakieś sterowniki z 2006 roku. Później, gdy próbuję instalować nowe, to się nie udaje. Jedynie mogę zainstalować wersję 12.6. Chciałem jeszcze w menadżerze urządzeń spróbować.Wszedłem w właściwości karty graficznej, wziąłem opcję aktualizacja i wybrałem miejsce, gdzie były nowe sterowniki. Nie powiodło się, bo pojawił się komunikat "odmowa dostępu". Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odmowa dostępu" ? To przedziwny komunikat, może nie masz uprawnień administratora?

To 12.6 to co to jest za sterownik? Ze strony Asusa?

Sterownik z bazy MS to lipa, już lepiej zostać, przy tym z 2010 ;)

Ja też miałem laptopa Asusa i też nie mogłem zainstalować sterowników NVidii. Okazało się, że oficjalnie NVidia nie wspiera tych kart. Także jedynie sterowniki wypuszczone przez Asusa działały.

Wcale bym się nie zdziwił, gdybyś miał dokładnie ten sam problem. Poszukaj w necie jak to obejść. Z tego co pamiętam, trzeba było dodać do pliku .ini string identyfikujący kartę graficzną. Po tej operacji system operacyjny nie miał już nic przeciwko wymianie sterownika.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że Asus modyfikował sterowniki i coś przestanie działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jeszcze Display Driver Uninstaller i odinstaluj wszystko za jego pomocą.

Przed instalacją sterowników upewnij się że masz zainstalowane .NET Framework (nie wiem dokładnie które w tym przypadku ale na pewno od 2.0 wzwyż)

I dopiero wtedy instalować sterowniki.

Jak by co do odinstalowywania AMD jest jeszcze AMD Clean uninstall utility

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Clean-Uninstall-Utility.aspx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mormegil

To 12.6 to co to jest za sterownik? Ze strony Asusa?

Nie, ze strony AMD.

Sterownik z bazy MS to lipa, już lepiej zostać, przy tym z 2010

Chętnie bym został przy tym, co mam obecnie, ale mam ochotę zagrać w BF4, a wiem, że jak nie ma wersji sterownika przynajmniej 13.9, to się nie włącza. Podobnie miałem z BF3. Wtedy też się męczyłem, ale jakoś zainstalowałem te sterowniki, co mam teraz.

@nomadsoul

Spróbuję jutro tym programem. Może to coś da. W każdym bądż razie dzięki za chęci.

Dodaj jeszcze, że jak czyszczę Driver Sweeperem w trybie awaryjnym, to nie pozbywa się wszystkich plików. Pozostaje sporo rzeczy i nie mogę się tego pozbyć tym programem, bo wyskakuje komunikat "Gadżety pulpitu nie są dostępne w trybie awaryjnym".

EDIT:

Znalazłem jakąś stronę z modowanymi sterownikami:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388630

Tutaj jest akurat wersja 14.4. Myślicie, że mogę z tymi sterownikami spróbować czy razczej nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że masz układ z dwoma kartami - ze zintegrowaną Intela i dedykowaną AMD. W takim przypadku sterowniki ze strony AMD nie zadziałają. Możliwe rozwiązania są trzy:

1. Poczekać aż producent notebooka łaskawie zaktualizuje sterowniki (raczej się to nie zdarza).

2. Wyłączyć kartę zintegrowaną, wtedy można użyć normalnych sterowników do kart AMD.

3. Użyć specjalnie zmodowanych sterowników. Te, do których link podałeś powinny zadziałać. Sam używam sterowników ze strony Leshcatlabs i ładnie śmigają.

[edit]

Słowem wyjaśnienia:

Modowanie sterowników na potrzeby przełączalnych kart graficznych działa (bardzo skrótowo) tak, że nieco zmienia się pliki sterownika, by nie failowały automatycznie podczas instalacji, gdy wykryją, że mają do czynienia z układem dwóch kart oraz dodatkowo zawierają sterowniki Intela do drugiej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie notebook? Właściwie, to praktycznie wszystkie obecne notebooki, które mają kartę dedykowaną, mają również kartę zintegrowaną. Tyle tylko, że karta zintegrowana od AMD nie powinna tu robić problemów. Jeśli masz procesor Intela, to najpewniej masz kartę zintegrowaną Intela (chyba, że jest wyłączona).

[edit]

Właśnie zauważyłem, że w tytule podałeś model notebooka. Procesor Intela ze zintegrowaną grafiką, więc prawie na pewno to tu jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Zrobiłem wszystko zgodnie z krokami, które były na http://forums.guru3d...ad.php?t=388630, ale nic to nie pomogło. Gdy uruchamiam komputer już w trybie normalnym, to same zaczynają się instalować jakieś sterowniki i nie mogę tego w żaden sposób zatrzymać. Później jak wszedłem w menadżer urządzeń, to zobaczyłem, że jest tam Standardowa karta graficzna VGA. Oczywiście jak chciałem zaktualizować sterownik, to po kilku sekandach wyskakuje, że wersja sterowników jest już aktualna. Nie wiem co z tym faktem zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie odinstaluj sterowniki, wyczyść resztki za pomocą DDU. Wtedy zainstaluj sterowniki ze strony ASUSa i sprawdź, czy karta jest poprawnie wykrywana. Jeśli tak, to pójdziemy z tym dalej, jeśli nie, to pewnie coś z vBIOSem (w przypadku tych notebooków to jest częsta przypadłość).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Zrobiłem tak jak napisałeś. Sterowniki zainstalowały się oczywiście po poprawnie. Po instalacji sterowników ze strony Asusa, w menadżerze urządzeń w kartach graficznych widnieje ATI Mobility Radeon HD 5870. Kiedy wcześniej zainstalowałem moje ostatnie sterowniki(12.6), to było tam ATI Mobility Radeon HD 5800. Co można z tym faktem dalej zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie teraz spróbuj zainstalować sterowniki ze strony, do której link podałem w swoim przedostatnim poście. Jeśli one nie pójdą, to będzie trzeba kombinować ciut inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Ściągnąłem najnowesze sterowniki z Leshcatlabs i zacząłem instalować. I tu pojawia się problem. Instalator każe mi wybrać Intel Base Driver z 3 rodzajów. Instrukcja odsyła mnie do menadżera urządzeń, ale tam nie ma żadnej karty Intel. Której opcji bym nie wybrał, to i tak pojawia się błąd: "SWbemObjectEx: Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojaczone z nią urządzenia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że to tak długo trwało, ale nie miałem czasu, żeby nad tym przysiąść.

Wygląda na to, że karta Intela jest w tych notebookach wyłączona na stałe. To oznacza, że jest tylko jedna karta i powinny działać sterowniki ze strony AMD. Problem jest taki, że nie da się tego zainstalować na niektórych wersjach vBIOSu. Spróbowałbym zaktualizować vBIOS w sposób, w jaki jest to opisane tutaj i potem ponownie spróbować zainstalować sterowniki ze strony AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...