Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Janusz3k

Problem ze sterami.

Polecane posty

Witam.

Nie wiem czy to dobry dział na tego typu tematy, dla tego jeśli zły to bardzo przepraszam.

Mam problem z zainstalowaniem sterownika do karty sieciowej i kontrolera ethernet co za tym idzie nie mogę podłączyć routera poprzez kabel ethernet i włączyć Wi-Fi. Router mam podłączony kablem usb. Wysyłam zdjęcie z menedżera urządzeń (sorki za słabą jakość): http://www.fotosik.p...ef20170b72.html (proszę powiększać). Gdy próbuję zainstalować same stery LAN z płyty pisze "This product is not supported on this operating system. Aborting setup" Moja płyta główna to ASRock z87 extreme 3, a system operacyjny to windows vista.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu podłączyłeś router kablem USB?

Generalnie routera się nie instaluje w Windowsie. To nie jest urządzenie, które znajduje się pod kontrolą Windowsa i nie wymaga żadnych sterowników.

Router się konfiguruje. Do komunikacji z routerem używa się kabla ethernetowego albo wifi.

Oczywiście taka komunikacja wymaga poprawnie zainstalowanej karty sieciowej. Karta sieciowa znajduje się pod kontrolą Windows i trzeba do nie zainstalować sterownik.

Nie wiem co się dokładnie dzieje, ale normalnie to wygląda tak:

1 Instalujesz Windows (Ty już masz zainstalowany, więc sobie odpuść ten punkt ;) )

2 Wkładasz płytę CD/DVD od płyty głównej

3 Instalujesz wszystkie sterowniki, m.in

- chipset

- zintegrowanego LAN

5 Podłączasz router do pc za pomocą kabla ethernetowego

6 Czekasz moment, żeby DHCP z routera przydzieliło adres

7 Win + r, wpisujesz cmd, enter

8 Wpisujesz ipconfig

9 W tym tekście wypisanym przez ipconfig szukasz Karty LAN, tam jest adres IP Twój i bramy (gateway)

10 Wpisujesz w przeglądarkę internetową adres bramy (często192.168.0.1 lub 192.168.1.1)

11 Konfigurujesz router, między innymi parametry połączenia z internetem (login hasło jak masz jakąś neozdradę) i wifi

Alternatywnie dla 7-10 możesz mieć płytę instalacyjną do routera. Wtedy, rzecz jasna postępujesz zgodnie z instrukcją od routera, czyli pewnie, włóż płytę, podepnij router i klikaj dalej.

Hasło i login do routera powinny być w instrukcji.

Jeżeli sterowniki do jakiegoś urządzenia nie chcą się zainstalować, to:

- upewnij się, że na pewno masz sterownik do tego urządzenia,

- w menadżerze urządzeń odinstaluj sterownik urządzenia,

- zainstaluj sterownik ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mieć znaczenie to że mam tego samego windowsa viste (system przeznaczony tylko do 1 komputera) zainstalowany na dwóch komputerach? Gdy instaluje Lan Driver z płytki od płyty głównej to wyskakuje ten komunikat, który napisałem w pierwszym poście, po przetłumaczeniu w translatorze: Produkt ten nie jest obsługiwany w tym systemie operacyjnym. Przerywanie konfiguracji, czyli wychodzi na to że musiałbym kupić nowy system windows i wszystko od początku zainstalować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mieć znaczenie to że mam tego samego windowsa viste (system przeznaczony tylko do 1 komputera) zainstalowany na dwóch komputerach?

Nie wiem jakie to ma znaczenie w kwestii tego problemu, ale za takie postępowanie należy Ci się ostrzeżenie za piractwo.

wychodzi na to że musiałbym kupić nowy system windows i wszystko od początku zainstalować?

Jeśli mialo by być wszystko poprawnie, to drugi komputer=drugi system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...