Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BartekBelic

Skutki złego nałożenie pasty termoaktywnej

Polecane posty

Witam. Dziś wymieniłem pastę termoprzewodzącą na procesorze gdyż komputer zaczął się grzeć i wyłączać, wymieniłem ją również na karcie graficznej wrazie co, i tu i tu pasta była stara i zeschnięta. Nałożyłem nową pastę silikonową firmy Spire. Podłączyłem wszystko, śmigało cacy, lecz odpalam gierkę (F.E.A.R.) w menu wszystko cacy, lecz gdy wczytałem save gra cieła się jakbym miał peceta z przed dekady. Przed nałożeniem pasty było ok, ale komputer łapał zwiechę. I teraz nie wiem czy mam założony źle radiator czy za dużo pasty, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wyczyściłeś starą pastę przed nałożeniem nowej i dokładnie dokręciłeś radiatory? Podczas gry (skoro zacina się prawie od razu to wystarczy włączyć na chwilę) zostaw włączony w tle program do mierzenia temperatur, np. HW Monitor i sprawdź maksymalne temperatury osiągane przez kartę i procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pewker

Dokładnie wyczyscilem. Radiator mam na piny i jest stabilny, a teraz mam problem następny a dokładniej wyskakują mi niebieskie paski i bios swiruje, po czym system się nie włącza, jedynie w awaryjnym, co to może być ?

@Minamir

Radiator i karta graficzna ma uruchomione wiatraki, być może za dużo pasty nałożyłem na procka i kartę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było za dużo pasty efekt byłby jeszcze gorszy ;). Najlepiej nałóż ponownie pastę (usuwając dokładnie wcześniej starszą). Wystarczy o wielkości ziarna grochu. Po docisku pasta rozejdzie się na większej powierzchni. Wcześniej sprawdź, czy karta jest dobrze dociśnięta. To samo zobacz z kablem zasilającym. Podobnie zrób to przy procku. Prawdopodobnie winowajcą jest tu GPU, bo piszesz, że problem następuje po odpaleniu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś odinstalować sterowniki od karty graficznej, wyjąć grafikę i odpalić kompa bez niej. Wtedy komp jedzie na grafice z płyty głównej, lub procesora (o ile taki procek posiadasz). No ale najpierw sprawdź ponownie z tym nałożeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwurdzeniowy na podstawkę LGA 775. Z tą integrą chodzi mi o to, że trzeba sprawdzić, czy problem nadal wystąpi bez karty graficznej. Jeśli nadal, to karta nie jest winowajcą. Po prostu najpierw przez Panel Sterowania usuwasz sterowniki od karty, lub łatwiej możesz usunąć je wkładając płytę z sterami i z poziomu menu wybrać odinstalowanie. Oczywiście potem możesz ponownie je wgrać. Jak je usuniesz i komp się zrestartuje, oraz ponownie załaduje, to wyłącz go, wyjmij kartę ze slotu i uruchom komputer bez niej. Jaki masz model płyty głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...