Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Osioł

Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Polecane posty

Witajcie!

Od wczoraj wieczór nęka mnie poważny problem z moim komputerem. Nie wiem co mogę jeszcze uczynić. Zanim jednak go przedstawię, podaję specyfikę mojego sprzętu:

Płyta główna: GIGABYTE S-series 965P-DS3

4 GB ram pamięci

Geforce 260 GTX

Intel? Core?2 Duo CPU E7500

Dwa Dyski twarde:

ST3250410AS ATA Device i WDC WD2500KS-00MB0 ATA Device

Zasilacz: Chieftec CFT ? 700 ? 14CS

Windows 7 32 bit

Jak się objawił mój problem? Odpalam sobie ?World of Warcraft? w celu zrobienia dziennych zadań, gram 5 minut i nagle zatrzymał się obraz i monitor zaczął gasnąć i zapalać, potem zobaczyłem komunikat o treści: ?Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność?, po czym parę razy tak pomigał mi monitor i doznał niebieskiego ekranu śmierci.

Odpaliłem ponownie komputer i postanowiłem znów pograć w WoWa i w tym wypadku znów obraz się zwiesił, bez komunikatu i ekran zwyczajnie się wyłączył zostawiając mi informacje ?No singnal?, dźwięk w tle normalnie działał o dziwo, musiałem zresetować. Za trzecim razem, gierka zaczęła tworzyć czarne prostokątne artefakty i zaraz pokazał mi kolejny raz znany ekran śmierci.

Kiedy znów w grze ukazał mi się niebieski komunikat, postanowiłem przyjrzeć się raportowi, było tam hasło ?BCCode 116?. Poczytałem, że sterowniki mogły pokłócić się w moją kartą graficzną, więc wpierw wywaliłem najnowsze i zainstalowałem starsze, WoW działał do końca mojej sesji normalnie. Dziś jednak włączając go ponownie, znów zaczął wariować i w porę wyłączyłem grę zanim kolejny raz doznał niebieskiego ekranu (przy okazji zrobiłem zrzut ekranu, aby móc spamiętać tą wiązankę ze sterownikami).

Zassałem programik ?Driver Sweeper? i w trybie awaryjnym wywaliłem całe sterowniki od karty graficznej i na ?czysto? zainstalowałem najnowsze. Niestety problem dalej się powtarza.

Odpaliłem speedFana sprawdzając czy coś się przegrzewa, Ale tak, grafika w spoczynku ma 40C (a zwis miał już nawet przy 52, to też dziwne, skoro moja karta normalnie może i to 80C się grzać bez problemu). Reszta części ma od 33 do 36C w spoczynku, a podczas gry góra 55C.

Otworzyłem i tak klapę komputera i co mogłem, pędzlem i suchą szmatką wyczyściłem kartę graficzną, płytę główną, podmuchałem w wiatraki (i nie używałem odkurzacza!) i zrobiłem porządek z brudem. Niestety.

Póki co tylko w WoWie zaobserwowałem to, w systemie normalnie wszystko śmiga. Zanim jednak zaczęło się to dziać, w Diablo3 miałem takie jaki małe podejrzane zaciachy. Takie jakby dysk się sypał, po prostu na 1 czy 2 sekundy wszystko się zamrażało wraz z dźwiękiem, a potem znów ruszało normalnie. Ignorowałem to, bo sądziłem, że to pewnie sprawka gry, nie sprzętu. Teraz jednak uważam inaczej.

Ma ktoś jakieś pomysły? Niestety nie wchodzi w grę wyjęcie karty i podłączenie w inny komputer, bo nie mam możliwości. Format dysku też chcę uniknąć oraz zabieranie komputera do serwisu, bo i tak za miesiąc mam zamiar kupić nowy, ale przez ten czas wolałbym aby działał, bo do Internetu nie chcę go tylko używać przez miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...