Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mizgal

ASUS GEFORCE GTX760 DIRECTCU MINI dziwny dźwięk przy niektórych grach i za wysokie wskazania

Polecane posty

Witam!

Ostatnimi czasy zainstalowałem program GPU Tweak od Asusa, chciałem zobaczyć więcej szczegółów odnośnie pracy karty niż w HWMonitor. I zauważyłem, dziwny wynik: otóż GPU działało z prędkością 1150 MHz podczas gry z danych producenta wynika, że fabrycznie działa 1072 MHz, czy ten wynik to powód do zaniepokojenia. (nie podkręcałem, a karta działa stabilnie)

Druga sprawa podczas gry w niektóre tytuły np DmC, czy Risen2 podczas działania komputer wydaje dziwny szmer(nie pikanie), nie jest to raczej wiatrak karty graficznej, bo przy teście w którym zwiększyłem prędkość obrotów do takiej, która przekraczała nawet tą podczas gry, tego rodzaju dźwięk był nie słyszalny. Temperatury w komputerze są w normie, CPU nie przekracza 50 stopni celcjusza. Co ważne gdy alt+tab do pulpitu to dźwięk ten momentalnie znika.

Komputer jest odpowiednio wentylowany(obieg powietrza dzięki wiatrakowi z przodu i z tyłu, duży cooler na PC i fabryczne chłodzenie karty)

core i5 760

karta podana w temacie

4GB RAM DDR3

Dodam, że w innych grach dźwięk ten nie występował np Skyrim, Starcraft 2, Tera,

post-130570-0-90989200-1397926734_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-Sync, oprócz synchronizacji klatek wyświetlanych przez kartę graficzną z odświeżaniem monitora (co eliminuje/redukuje "tearing" czyli rwanie ekranu na poziome pasy, zwykle przy szybkim rozglądaniu) także ogranicza maksymalną liczbę klatek na sekundę do wartości odświeżania. Więc karta nie wyświetli więcej niż 60 klatek/s na standardowym monitorze LCD. Bez tego np. w menu gier czy starszych mało wymagających grach osiągane są wartości rzędu setek klatek na sekundę, i to najczęściej powoduje piszczenie cewek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...